Kwestie bezpieczeństwa wydają się dzisiaj być absolutnie kluczowymi zagadnieniami w każdej firmie. Dlatego też tak istotne jest to, aby odpowiednio dobierać wszelkie programy, które pomogą nam sprawdzić, czy wszystkie nasze mechanizmy ochronne na pewno działają prawidłowo. Warto zatem zapoznać się tu z zagadnieniem testów penetracyjnych…

Testy penetracyjne – podstawowe informacje

Na początek opowiedzmy trochę o tym, czym w zasadzie są takie testy penetracyjne? Otóż dzięki nim możemy wykonać w pełni kontrolowane ataki hakerskie na swój własny system. Czy to ma jakiś sens? Tak – dzięki temu wyprzedzamy znacząco zagrożenie, które dopiero co może nadejść. Innymi słowy takie testy uchronią nas przed tragicznymi w skutkach pomyłkami, które nas mogą drogo kosztować.

Black box – co to w ogóle jest?

Jak tylko zaczniemy się interesować testami penetracyjnymi i będziemy czytali różne artykuły na ten temat, to na pewno wcześniej albo później usłyszymy o black box – co to w ogóle jest? Otóż są to testy penetrujące przeprowadzane bez jakichkolwiek wcześniejszych informacji. Zespół penetrujący otrzymuje tutaj w zasadzie tylko i wyłącznie dość ogólne wytyczne jak np. adres serwera.

Zalety i wady black box

Czy taka administracja serwerami jest skuteczna? Jaki ma sens takie zarządzanie sieciami? Otóż jego zaletą jest na pewno naprawdę wysoka dokładność oraz precyzja a także odtworzenie warunków prawdziwego ataku hakerskiego. Z drugiej jednak strony jest to przedsięwzięcie bardzo czasochłonne i kosztowne.

https://zdalnyadmin.com.pl

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *