Nawet niedużą łazienkę w bloku można urządzić tak, by była miejscem pięknym i inspirującym, a zarazem wygodnym i praktycznym. To właśnie małe łazienki w bloku są idealne do stylu industrialnego, w którym tak bardzo liczą się ciekawe, takie jak na przykład armatura łazienkowa albo kaloryfer.

Aranżacja łazienki w stylu industrialnym

Łazienki w stylu industrialnym są urządzone w sposób minimalistyczny. Najczęściej królują w nich monochromatyczne kolory z szarością i bielą na czele, chociaż niektóre elementy mogą być również grafitowe albo czarna. Ściany łazienki w stylu industrialnym mogą być wykończone za pomocą specjalnego betonu, betonowych płyt, albo dużych kafli w szarym kolorze. Podłoga najczęściej jest wykończona za pomocą tego samego sposobu co ściany. Chociaż łazienki industrialne najczęściej są utrzymane w szarościach, ze względu na ciekawe rozwiązania dotyczące oświetlenia, mogą sprawiać naprawdę bardzo przytulne wrażenie.

Detale

Aranżacja łazienki w stylu industrialnym musi być naprawdę przemyślana, bo to właśnie detale takie jak na przykład ciekawa armatura łazienkowa, będą stanowić jej główny element dekoracyjny. W łazienkach industrialnych przepięknie będą prezentowały się armatury w kolorze miedzianym. Można kupić na przykład deszczownicę pod prysznic, która jest właśnie w kolorze miedzianym lub czarnym, dzięki czemu wpisze się idealnie w aranżację. Ciekawym elementem dekoracyjnym w takiej łazience może być też po prostu grzejnik, przy czym trzeba tutaj postawić na designerski grzejnik, a nie zwykły kaloryfer w kolorze białym.

Wanna i umywalka

Wanna i umywalki łazienkowe w stylu industrialnym muszą mieć ściśle określony geometryczny charakter. To właśnie takie proste bryły świetnie współgrają z aranżacjami industrialnymi. Prosta geometryczna wanna, w połączeniu z betonem i szkłem, oraz armaturą w kolorze miedzi lub czerni, będzie prezentować się naprawdę doskonale. Do tego wszystkiego wystarczą naprawdę bardzo proste dodatki, takie jak lustro na skórzanym pasku, czy akcesoria kąpielowe w postaci naturalnej gąbki albo naturalnej szczotki do czyszczenia paznokci. Industrialna łazienka często kojarzona jest z mężczyznami, ale tak naprawdę będą się w niej świetnie czuły wszystkie osoby lubiące styl nowoczesny i prostotę. Wnętrze można ocieplić za pomocą roślin doniczkowych, przytulnych łazienkowych tekstyliów, oraz aromaterapeutycznych świec zapalonych na czas kąpieli. Dzięki temu wnętrze będzie miało wyrafinowany charakter, a jednocześnie będzie proste i bardzo praktyczne.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *