Bitcoin giełda, obrót i zakup kryptowaluty, to jedne z najczęściej pojawiających się pytań wśród osób, dla których innowacyjne rozwiązania nie są nowością. Bitcoiny uważane są za najlepsze kryptowaluty 2019 roku z wielu względów. Jakich?

Nie musisz się ujawniać

Kiedy zakładamy konto w banku, przelewamy lub wpłacamy pieniądze, wciąż narażeni jesteśmy na podawanie wielu danych osobowych, które konieczne są do zrealizowania naszych żądań/czynności. W cyberświecie, kiedy to dostęp do cudzych danych jest na wyciągnięcie ręki, staramy się unikać takich sytuacji lub sprawdzać je do absolutnego minimum. W przypadku zakładania konta bitcoinowego (czyli tzw. adresu) ogromnym plusem jest to, że nie podajemy wówczas żadnych danych osobowych. Co więcej, nikt nam też tego adresu (konta) nie może zablokować czy też przejąć. Tak więc bitcoin zapewnia nam dużo większą anonimowość, prywatność i co najważniejsze-poczucie bezpieczeństwa. Co też jest bardzo ciekawe to, to że
w bitcoinie wszystkie operacje są jawne, ale w zupełności nie wiemy, kto je wykonał ani tego, do kogo (personalnie) należą.

Bitcon – kryptowaluta bez ludzi

Niezwykle ciekawym założeniem działania systemu bitcoin jest także to, iż cały system ktyptowalut pozbawiony jest czynnika ludzkiego. Cała procedura oraz wszystkie działania związane z obrotem nią odbywa się wedle z góry ustalonych zasad. Jak ustalane są zasady i skąd pochodzą? Wszelkie zasady są przyjęte na zasadach demokratyczności, ustalanych przez większość użytkowników systemu.

Zobacz: najlepsze kryptowaluty ranking

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *