Planujesz prace elewacyjne i zastanawiasz się nad tym, ile mogą kosztować? Zobacz przykładowe ceny wykonania nowej elewacji domu!

Rodzaje prac elewacyjnych

Do prac elewacyjnych zaliczane są różne roboty dotyczące ścian zewnętrznych domu.

Podstawowe prace elewacyjne to tynkowanie elewacji i malowanie elewacji, które prowadzone są po wykonaniu docieplenia budynku.

Gdy planowana jest nowa elewacja starego domu, w takim przypadku warto dodatkowo przeprowadzić jej docieplenie, na przykład z użyciem styropianu. W ten sposób można poprawić jego parametry termoizolacyjne, podobne rzetelne i rzeczowe wskazówki możemy znaleźć na naszej witrynie – https://elewacyjnie.pl/.

Koszt wykonania elewacji

Ostateczna cena wykonania elewacji będzie zależała między innymi od jej powierzchni, zakresu prac oraz od wykorzystanych materiałów. Ważnym czynnikiem jest również cennik firmy wykonującej elewacje, gdy zamierza się zlecić prace.

1. Docieplenie elewacji
Najczęściej za wykonanie docieplenia z użyciem styropianu należy zapłacić od około 50 do 200 zł za 1 m2 zależnie od wybranego rodzaju materiału i zakresu prac. Więcej trzeba będzie zapłacić za docieplenie wełną mineralną – w tym przypadku cena za 1 m2 to nawet 200 zł.

2. Tynkowanie elewacji
Z kolei koszt tynkowania elewacji zależny jest głównie od wybranego tynku. Najmniej kosztuje tynk mineralny, natomiast najwięcej tynk silikonowy.

W przypadku tynku mineralnego cena tynkowania budynku to około 5 000 zł za całość prac. Z kolei za tynk akrylowy zapłaci się około 10 000 zł. Tynki silikonowe to nawet około 20 000 zł za prace.

3. Malowanie elewacji
Zazwyczaj za malowanie elewacji domu jednorodzinnego należy zapłacić od około 35 do 50 zł za 1 m2 w zależności od wybranego rodzaju farby.

Ceny materiałów i robocizny stale się zmieniają, dlatego najlepiej skontaktować się z kilkoma firmami wykonującymi prace elewacyjne, by uzyskać wyceny i wybrać najkorzystniejszą propozycję cenową.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *