Skompletowanie wyprawki szkolnej dla pierwszoklasisty wymaga wybrania wielu produktów. Co powinno znaleźć się na liście?

Jakie artykuły szkolne potrzebne są do 1 klasy?

Gdy Twoja pociecha niedługo idzie do szkoły, w takim przypadku należy wcześniej zakupić odpowiednie artykuły szkolne. Czasami szkoła dostarcza listę artykułów, jakie są niezbędne dla pierwszoklasisty, ale zazwyczaj trzeba skompletować je samodzielnie.

Artykuły szkolne dla pierwszoklasisty to przede wszystkim książki, tornister, a także zeszyty, przybory do pisania i malowania oraz akcesoria. Co kupić?

Wyprawka dla pierwszoklasisty – lista

Na liście artykułów szkolnych dla ucznia 1 klasy powinny znaleźć się poniższe produkty:

1. Książki – według wskazań szkoły.
2. Tornister – powinien być ergonomiczny, aby pomagać dziecku w utrzymaniu prawidłowej postawy, a także funkcjonalny, aby łatwo można było go spakować i znaleźć w nim wszystkie przedmioty.
3. Zeszyty – dla pierwszoklasisty potrzebne będą zeszyty 16-kartkowe w podwójne linie i w kratkę. Dodatkowo można kupić okładki na zeszyty.
4. Artykuły do pisania – pióro albo długopis, ołówek, korektor.
5. Artykuły plastyczne – blok rysunkowy A4 oraz blok techniczny A4, papiery kolorowe, farbki, kubek i pędzelki, klej w sztyfcie, kredki ołówkowe i woskowe, flamastry.
6. Akcesoria – piórnik, przybory geometryczne, nożyczki z okrągłymi końcami, temperówka, gumka do mazania, śniadaniówka i bidon na napój, teczka A4.
7. Strój do ćwiczenia na WF.
8. Kapcie do szkoły, ewentualnie buty na WF oraz worki na buty.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *