Każda firma ma swoje wydatki, które ponosi regularnie i na które decyduje się w celu dalszego rozwoju. Jak pozyskać finansowanie dla firmy? Przedsiębiorcy mają obecnie do dyspozycji szeroką gamę opcji. Zobacz, na co warto się zdecydować!

1. Pożyczki i kredyty firmowe – również przez internet

Bardzo często wybieraną formą finansowania jest kredyt lub pożyczka dla firmy. Obecnie można uzyskać je zarówno w bankach, jak i w instytucjach pozabankowych.

Przedsiębiorcy mogą korzystać z różnych form pożyczek i kredytów. Przykładowo mogą być to pożyczki i kredyty obrotowe pomagające w codziennej działalności, kredyty inwestycyjne przeznaczone na większe wydatki, karty kredytowe.

Gdy potrzebny jest szybki kredyt dla firm, można również skorzystać z kredytów firmowych przez internet, które oferuje dzisiaj wiele banków, a także wybrane firmy pozabankowe. Wtedy wymagane środki można otrzymać błyskawicznie po wypełnieniu wniosku online.

2. Leasing dla firm – nie tylko na samochód

Kolejnym sposobem finansowania zakupów dla firm jest skorzystanie z leasingu. Leasing w porównaniu do kredytów i pożyczek jest korzystniejszy, ponieważ nie wymaga on posiadania wysokiej zdolności kredytowej. Może dzięki temu pomagać również nowym firmom.

Najczęściej leasing kojarzony jest z samochodami, ale warto wskazać, że przedsiębiorca może skorzystać z tej metody finansowania również w przypadku innych zakupów. Leasing umożliwia wyposażenie zakładu w nowe maszyny i urządzenia, zakup mebli do firmy czy potrzebnych do jej działania komputerów. W ten sposób można więc finansować różne zakupy.

Po zakończeniu umowy leasingowej można oddać wyleasingowane towary do firmy leasingowej, ale również można skorzystać z ich wykupienia na własność.

3. Faktoring dla firmy – wygodne finansowanie faktur

Warto również wziąć pod uwagę faktoring, czyli usługę polegającą na finansowaniu faktur. Pozwala on na uzyskanie szybkiej zapłaty za wystawione faktury – nawet w ciągu 24 godzin od momentu ich wystawienia.

Faktoring jest bardzo pomocny wtedy, gdy firma prowadzi działalność w branży, gdzie dominują faktury z długim terminem płatności. Wtedy może ona otrzymać należność bez długiego czekania na wpłatę od kontrahenta czy klienta.

Dodatkowo faktoring może uchronić przed niewypłacalnością odbiorcy faktury, dlatego też jest to wtedy korzystny wybór dla firm, które zawierają umowy z nowymi kontrahentami. W ten sposób można utrzymać płynność finansową i zredukować ryzyko upadłości firmy.

Zatem finansowanie zakupów dla firm może być prowadzone w różnych formach – od pożyczek i kredytów, przez leasing aż do faktoringu. Warto więc przeanalizować dostępne rozwiązania, aby wybrać najlepszą formę finansowania dla swojego biznesu!, jak podkreślają eksperci z efaktor.com.pl

Similar Posts