Pożyczka gotówkowa na remont, lodówka na raty, kredyt samochodowy, a do tego jeszcze karta kredytowa lub debet na koncie – dzisiaj wielu Polaków co miesiąc spłaca kilka rat. W takim przypadku warto sprawdzić oferty kredytów konsolidacyjnych. Dzięki nim można spłacać tylko jedną ratę miesięcznie. Co więcej, może być jeszcze niższa niż suma dotychczasowych rat!

Za pomocą kredytu konsolidacyjnego można skonsolidować długi. Dla wielu kredytobiorców to bardzo korzystny wybór, który może pomóc w utrzymaniu domowego budżetu w ryzach. Co to kredyt konsolidacyjny? Kiedy warto się na niego zdecydować? Kto może go otrzymać? W końcu, jak znaleźć najlepszy kredyt konsolidujący zadłużenia? Artykuł został przygotowany we współpracy z doradca kredytowy.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Dzisiaj bardzo często pojawiającym się zapytaniem jest: kredyt konsolidacyjny co to? Tego typu produkty finansowe nie są nowością, lecz świadomość na temat ich przeznaczenia i działania jest nadal dość niska.

Kredytami konsolidacyjnymi nazywa się specjalny rodzaj kredytów bankowych, których zadaniem jest konsolidowanie długów. Takie kredyty dedykowane są dla osób, które już posiadają zadłużenia, czyli co miesiąc spłacają raty wynikające z różnych umów kredytowych i pożyczkowych.

Na czym polega konsolidowanie długów?

Pod pojęciem konsolidacji długów znajduje się zebranie różnych zadłużeń w jedno, aby w ten sposób łatwiej je spłacać.

Konsolidacja długów może dotyczyć poniższych produktów:
– pożyczka gotówkowa
– pożyczka na raty otrzymana w sklepie
– kredyt hipoteczny, na przykład na mieszkanie, dom
– kredyt samochodowy
– karta kredytowa
– debet na koncie bankowym

Bank, który oferuje kredyt konsolidacyjny, sumuje wtedy dotychczasowe zadłużenie klienta, a następnie przyznaje kredyt na tę kwotę. Jest ona przekazywana na spłatę zadłużenia. Od tego momentu klient ma zadłużenie tylko w jednym banku. Dodatkowo, często może on otrzymać dodatkową sumę na inne wydatki.

Kiedy warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Konsolidacja dedykowana jest dla tych klientów, którzy posiadają terminowo spłacane zadłużenia. Mogą one posiadać wysokość zarówno kilku, jak i kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych.

Dużym atutem kredytów konsolidacyjnych jest ich komfort. Osoba posiadająca taki kredyt nie musi już płacić wielu rat, ponieważ może co miesiąc regulować tylko jedną. To także duża oszczędność czasu.

Warto też podkreślić, że konsolidacja pozwala na uzyskanie niższej raty. Wynika to z faktu, że bank może wydłużyć wtedy okres spłaty zobowiązań. Dzięki temu można uniknąć problemu spirali zadłużenia, także w okresie gorszej sytuacji finansowej.

Jakie są główne rodzaje kredytów konsolidacyjnych?

Oferty te można podzielić na dwie kategorie, czyli na:
– kredyty konsolidacyjne bez hipoteki – gotówkowe
– kredyty konsolidacyjne z hipoteką – hipoteczne

Pierwsza oferta stosowana jest w przypadku mniejszych zadłużeń, natomiast druga rekomendowana jest wtedy, gdy są one wyższe. Ustanowienie hipoteki na nieruchomości powoduje też, że koszty związane z kredytowaniem mogą być niższe.

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Wiele osób posiadających długi zastanawia się, jak uzyskać kredyt konsolidacyjny. Procedura zależna jest od typu wybranej oferty.

Łatwiej można uzyskać ten gotówkowy, który nie wymaga zabezpieczenia w postaci hipoteki. Bardziej złożone formalności dotyczą z kolei hipotecznego kredytu konsolidacyjnego.

W każdym z powyższych przypadków konieczne jest posiadanie właściwej zdolności kredytowej, czyli odpowiednich zarobków, a także braku długów odnotowanych w BIK i bazach BIG. Wobec tego te osoby, które już teraz nie spłacają swoich długów, więc są one przeterminowane, nie mogą otrzymać finansowania.

Gdzie można otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Zatem, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny? Dzisiaj takie oferty posiada wiele banków. Najlepiej więc dokładnie przeanalizować dostępne propozycje, by podjąć odpowiedzialną decyzję.

W znalezieniu dobrych ofert mogą pomóc wtedy biura doradców finansowych. Doradca wyliczy zdolność kredytową klienta i przedstawi najkorzystniejsze propozycje spośród wszystkich dostępnych na polskim rynku.

Z takich usług można skorzystać także w Wałbrzychu, gdzie działa biuro Ekspert Finansowy Wałbrzych – https://kredytwalbrzych.pl/oferta/. Biuro to posiada wieloletnie doświadczenie w pomocy klientom w wyborze optymalnych ofert finansowych. Usługi świadczone są bezpłatnie. Najlepszym potwierdzeniem jakości jego obsługi są pozytywne opinie, które można znaleźć na serwisie Facebook: https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyWalbrzych/.

Jak wziąć najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Aktualnie kredyty konsolidacyjne można uzyskać zarówno bezpośrednio w banku, jak również można ubiegać się o nie przez internet. Osoby decydujące się na pomoc doradcy kredytowego mogą złożyć wniosek oraz podpisać umowę w biurze doradczym. Wizyta w banku nie jest wtedy konieczna. Konsolidacja długów ma zatem wiele zalet – to nie tylko większy komfort, ale też zabezpieczenie dla osób posiadających różne zadłużenia.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *