Pieluchomajtki oraz innego rodzaju wyroby chłonne używane w nietrzymaniu moczu i kału podlegają refundacji NFZ. Kto może z niej skorzystać? Jak uzyskać refundację?

Komu przysługuje refundacja wyrobów chłonnych?

Aby zakupić pieluchomajtki lub innego rodzaju wyroby chłonne z refundacją NFZ, konieczne jest posiadanie odpowiednich wskazań zdrowotnych. Również niezbędne jest opłacanie ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ. Kiedy to wszystko uda się nam załatwić możemy zrobić zakupy w chlonne24.pl.

Refundacja wyrobów chłonnych możliwa jest między innymi u osób:
– Ze schorzeniami onkologicznymi,
– Z wadami wrodzonymi,
– Po urazach,
– Z zespołami otępiennymi,
– Z głębokim upośledzeniem umysłowym.

Jak uzyskać refundację NFZ na wyroby chłonne?

W przypadku wyrobów chłonnych, między innymi jak pieluchomajtki NFZ wymaga, aby zostało wystawione zlecenie na ich zakup.

Zlecenie na wyroby medyczne musi wystawić osoba posiadająca do tego odpowiednie uprawnienia, na przykład lekarz albo pielęgniarka. Aktualnie zlecenia są także elektroniczne, więc nie trzeba udawać się z nimi do siedziby NFZ.

Gdzie kupić pieluchomajtki z refundacją NFZ?

Aby zrealizować swoje zlecenie na wyroby medyczne, należy udać się do sklepu medycznego sprzedającego pieluchomajtki lub inne produkty, a następnie złożyć zamówienie.

Aktualnie możliwe jest także kupowanie wyrobów medycznych ze zlecenia przez internet, na przykład w sklepie internetowym chlonne24.pl. Wystarczy wtedy wypisać formularz, wprowadzając do niego dane ze zlecenia. Wyroby dostarczane są bez opłat za wysyłkę.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *