Wielu kierowców zastanawia się nad tym, jakie felgi samochodowe najlepiej sprawdzą się zimą. Na jaki rodzaj felg warto się zdecydować?

Na jakie niebezpieczeństwo narażone są felgi zimą?

Zima to okres, gdy koła pojazdu narażone są na kontakt z wieloma negatywnie wpływającymi na nie czynnikami.

Ryzyko poślizgów na lodzie może wtedy skończyć się zarysowaniem i skrzywieniem felg, a błoto pośniegowe i sól mogą poważnie je zabrudzić, a nawet uszkodzić i przyczynić się do korozji.

Felgi na zimę – stalowe czy aluminiowe?

Obecnie kierowcy mogą zdecydować się na felgi samochodowe w dwóch głównych wariantach materiałowych: felgi stalowe lub felgi aluminiowe. Które z nich sprawdzą się zimą?

Często można spotkać się z przekonaniem, że aluminiowe felgi do aut dostawczych sprinter nie nadają się na okres zimowy. Jednak tak naprawdę również można je wtedy stosować. W przeciwieństwie do felg stalowych są w niższym stopniu narażone na korodowanie.

Z kolei głównym atutem felg samochodowych stalowych jest ich przystępna cena, dlatego będą ekonomicznym dopełnieniem opon zimowych.

Pamiętaj o regularnym czyszczeniu felg

Każdy właściciel samochodu powinien pamiętać o tym, żeby regularnie czyścić felgi samochodowe. Osadzające się na nich zabrudzenia sprzyjają ich niszczeniu, co zimą następuje znacznie szybciej niż latem.

Aby czyszczenie felg samochodowych zimą było łatwiejsze, warto zdecydować się na obręcze o prostej konstrukcji, na przykład na klasyczne pięcioramienne felgi aluminiowe. Dzięki temu nie trzeba będzie poświęcać dużo czasu na usunięcie z nich zanieczyszczeń.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *