Szwecja jest nadal na liście najczęściej wybieranych krajów emigracji przez Polaków. Kiedy warto zdecydować się na emigrację do Szwecji? Sprawdzamy, jacy pracownicy są tam najczęściej poszukiwani i ile można zarobić na różnych stanowiskach.

Kto znajdzie pracę w Szwecji?

W Szwecji duże zapotrzebowanie na pracowników dotyczy zarówno specjalistów, jak i osób bez szczególnych kwalifikacji. Jaką pracę w Szwecji można dostać bez problemów?

Poszukiwani pracownicy w Szwecji:
– Pracownicy branży budowlanej, wykończeniowej i instalacyjnej – majster, murarz, monter, hydraulik, brukarz, cieśla, elektryk, spawacz,
– Operatorzy maszyn CNC,
– Pracownicy branży IT – programista,
– Pracownicy branży medycznej i opiekuńczej – pielęgniarka, lekarz, opiekun,
– Pracownicy branży transportowej – kierowca samochodu ciężarowego,
– Pracownicy niewykwalifikowani – pracownik magazynu, centrum logistycznego, pracownik do zbiorów, kelner, kasjer, sprzątacz.

Warto pamiętać o tym, że znacznym ułatwieniem w znalezieniu pracy będzie znajomość języka szwedzkiego lub angielskiego. W niektórych zawodach szwedzki jest konieczny. Dobrym pomysłem jest również własny biznes w Szwecji.

Wynagrodzenia w Szwecji – ile można zarobić?

Średnie wynagrodzenie miesięczne w Szwecji znajduje się na poziomie około 32 tys. koron szwedzkich, czyli wynosi ono około 14 tys. złotych brutto.

Ile wynoszą podatki w Szwecji?

Szwecja kojarzona jest bardzo często jako kraj z wysokimi obciążeniami podatkowymi. Rzeczywiście, są one wysokie, lecz infrastruktura oraz usługi publiczne w Szwecji również są na wysokim poziomie.

Podatki i składki w Szwecji zależne są głównie od osiąganych zarobków, ponieważ w kraju obowiązuje progresywna skala podatkowa. Pracownicy o niższych dochodach mogą liczyć na zwolnienie z podatku dochodowego.

Łatwiejsze podatki i rozliczenia w Szwecji możliwe są razem z polskojęzycznymi biurami rachunkowymi, które oferują pomoc dla osób prywatnych i przedsiębiorców.

Zatem, czy warto wyjechać do Szwecji? Kraj ten nadal jest bardzo atrakcyjnym kierunkiem emigracji, zwłaszcza wśród osób posiadających poszukiwane kwalifikacje.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *