Mycie zębów jest istotną częścią naszej codziennej rutyny. Nie chodzi tylko o usuwanie płytki nazębnej, ale także o utrzymanie dobrego stanu zdrowia jamy ustnej. Korzyści z mycia zębów jest wiele. Na przykład może zapobiegać chorobom dziąseł i próchnicy. Mycie zębów dwa razy dziennie usuwa bakterie powodujące próchnicę i choroby przyzębia.

Nawyki mycia, które mogą uszkodzić zęby

Mycie zębów jest niezbędne do utrzymania zdrowego uśmiechu, ale istnieją pewne złe nawyki, które mogą uszkodzić zęby. Jednym z najczęstszych złych nawyków jest zbyt mocne szczotkowanie. Zbyt mocne szczotkowanie może prowadzić do nadwrażliwości zębów i erozji zębów. Innym złym nawykiem jest zbyt krótkie szczotkowanie zębów. Szczotkowanie przez zalecane dwie minuty pomoże usunąć płytkę nazębną i resztki jedzenia z zębów, a także z czasem wybielić zęby.

Pamiętaj o nitkowaniu

Nitkowanie zębów istnieje od dawna i jest stosowane we współczesnej stomatologii. Nitkowanie to technika, w której długi kawałek nici dentystycznej jest owijany wokół palców, a następnie umieszczany w przestrzeni między dwoma zębami, aby usunąć płytkę nazębną i zanieczyszczenia.

Dieta też jest ważna

Wszyscy wiemy, że szczotkowanie i nitkowanie zębów są ważne dla dobrej higieny jamy ustnej, ale możesz nie wiedzieć, że spożywanie niektórych pokarmów może w rzeczywistości prowadzić do próchnicy zębów. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego jest spożywanie zdrowej żywności, takiej jak owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste.

Napoje słodkie takie jak coca cola są uwielbiane przez wiele osób. Jednak picie słodzonych napojów wiąże się z pewnymi zagrożeniami dla zdrowia. Na przykład może prowadzić do próchnicy i zwiększać ryzyko próchnicy. Cukier zawarty w tych napojach może powodować próchnicę zębów, ponieważ rozkłada się na kwas, gdy miesza się z bakteriami w jamie ustnej. Kwas następnie atakuje zęby i niszczy szkliwo, co prowadzi do próchnicy i nadwrażliwości zębów.

Źródło: https://dentystagliwice.pl/2022/01/14/ile-razy-dziennie-i-jak-dlugo-myc-zeby/

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *