Citroen C-Zero jest samochodem w pełni elektrycznym, który jest ładowany poprzez wykorzystanie energii elektrycznej. Służą do tego celu ładowarki do Citroena C-Zero.

Samochód w pełni elektryczny

Citroen C-Zero jest samochodem, który jest w stu procentach elektryczny. Znajduje się w nim silnik elektryczny, który posiada stały magnes. Wartość jego mocy wynosi 47 kW lub 64 KM CEE. Natomiast jej zakres wynosi od 3 000 do 6 000 obr/min. Silnik w samochodzie zasilany jest poprzez wykorzystanie akumulatorów o charakterze litowo-jonowym. Akumulatory te wykonane są w najnowszych technologiach i są umieszczone na środku pojazdu. Dzięki wykorzystaniu technologii typu Lithium-ion330 możliwe jest zmniejszenie masy akumulatorów w samochodzie, w odniesieniu do tradycyjnych akumulatorów. Warto także dodać, iż ładowanie akumulatora nie zmniejsza jego żywotności.

Łatwe ładowanie Citroena C-Zero

Ładowanie samochodu Citroen C-Zero jest niezwykle proste. Konieczne jest jedynie podłączenie kabli zasilających do gniazdka 220 V. Samochód ulega pełnemu ładowaniu już po sześciu godzinach od podłączenia. Możliwe jest także ładowanie przyspieszone, które odbywa się z wykorzystaniem gniazdka trójfazowego. Trwa ono jedynie trzydzieści minut, a samochód może być naładowany aż do 80%. Citroen C-Zero prowadzi się tak samo jak każdy tradycyjny samochód. Jedynie wskaźnik poziomu paliwa został zamieniony na wskaźnik naładowania akumulatorów. Samochód elektryczny jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym i łatwym w obsłudze.

Similar Posts

1 Comment

  1. Sam kupiłem elektryczny samochód mieszkając w dużym mieście i jestem zadowolony z tego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *