A child runs with a kite.

Jeśli jesteś rodzicem, na pewno wiesz, że przejście z domu dziecka do szkoły może być trudne. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku dzieci, które mają lęk przed pójściem do szkoły. Ten artykuł oferuje rodzicom kilka przydatnych porad, jak pomóc dziecku przezwyciężyć ten strach. Artykuł został napisany przy współpracy z wwwatrakcje.pl – portal z poradami o dzieciach.

Co warto wiedzieć o pójściu dziecka do przedszkola?

Pójście do przedszkola to duży kamień milowy dla młodego człowieka i wiele dla niego znaczy. Przygotowywali się do tego przez cały rok, a teraz nadszedł czas, aby nauczyć się nowych rzeczy i poznać nowych przyjaciół.

Oto kilka rzeczy, o których warto pomyśleć przygotowując dziecko do tego ekscytującego przejścia do szkoły:

– Upewnij się, że Twoje dziecko jest dobrze wypoczęte, ma wystarczającą ilość zdrowej żywności i dostaje dużo snu.

– Jeśli Twoje dziecko jest wybredne, porozmawiaj z nauczycielem i doradcą szkolnym o tym, jak pomóc dziecku wyrobić dobre nawyki żywieniowe i dobre maniery przy stole.

– Porozmawiaj z dzieckiem o tym, czego może się spodziewać w szkole. Można poprosić je o opisanie, co będzie tam robić, kim będą jego przyjaciele i czego będzie się uczyć.

– Przygotuj dziecko na nową rutynę związaną z pierwszym pobytem poza domem. Jest to dobry moment, aby pomóc dziecku nawiązać nowe przyjaźnie.

– Pomóż dziecku w odrabianiu lekcji. Starsze dzieci muszą pomóc młodszym dzieciom w nauce liter i cyfr, a młodsze dzieci potrzebują pomocy w matematyce.

– Czy masz jakieś pytania lub wątpliwości? Porozmawiaj o tych sprawach z nauczycielem dziecka i doradcą w szkole.

 

Jakie są korzyści z przedszkola dla Twojego dziecka?

Pójście do przedszkola to początek nowego rozdziału w życiu dziecka. Chcesz, aby Twoje dziecko miało dobre doświadczenia w przedszkolu. Są jednak pewne rzeczy, o których musisz wiedzieć, zanim Twoje dziecko pójdzie do przedszkola.

Po pierwsze, porozmawiajmy o korzyściach płynących z pójścia do przedszkola. Według amerykańskich badań, korzyści obejmują następujące elementy:

– dzieci uczą się zachowywać w bezpiecznym środowisku

– dzieci uczą się umiejętności społecznych

– dzieci uczą się przestrzegać zasad

– dzieci stają się bardziej odpowiedzialne

– dzieci rozwijają umiejętności społeczne

– dzieci otrzymują lepsze oceny

– dzieci uczą się pisać

– dzieci uczą się czytać

– dzieci stają się bardziej niezależne

– dzieci uczą się uprawiać sporty zespołowe

– dzieci otrzymują lepsze wychowanie fizyczne

Jak możesz pomóc dziecku przygotować się do przedszkola?

Podsumowując, dzieci często mają lęk przed nieznanym, który może być spowodowany wieloma różnymi rzeczami. Jedną z najczęstszych przyczyn jest sytuacja, gdy dzieci nie są przygotowane do szkoły. Może to być spowodowane przez rodziców, którzy nie wiedzą czego się spodziewać lub jak przygotować dziecko do nowego doświadczenia. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele rzeczy, które można zrobić, aby pomóc dziecku pokonać strach przed przedszkolem.

 

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *