Dla wielu osób kwestie związane z refundacją NFZ są naprawdę całkiem trudne do przeskoczenia. Co warto tak naprawdę wiedzieć na ten temat? Jak przedstawia się właściwie pieluchomajtki refundacja?

Pieluchy NFZ – najważniejsze informacje finansowe

Na początek warto wyjaśnić kilka bardzo podstawowych zagadnień. Otóż zasadniczo są trzy główne kwoty, które są refundowane przez NFZ. W przypadku osób represjonowanych, inwalidów wojskowych i wojennych limit refundacji wynosi 90 zł i jest on finansowany przez NFZ w stu procentach. W przypadku chorób nowotworowych limit ten wynosi już 77 zł, ale jest także finansowany w stu procentach. Z kolei w przypadku innych chorób takich jak, nietrzymanie moczu, upośledzenie umysłowe itp. limit to 90 zł, ale jest on finansowany w 70%. Jak to wygląda w praktyce?

Refundacja NFZ w praktyce

Dodajmy jeszcze, że limit miesięczny to 90 sztuk. wyobraźmy jednak sobie, że potrzebne nam jest 100 sztuk pieluch NFZ i to kosztuje łącznie 100 zł. Na początek zatem zawężamy do limitu. Oznacza to, że 10 sztuk, czyli w tym przypadku 10 zł, pokrywamy całkowicie samodzielnie. 90 sztuk, tutaj za 90 zł, jest refundowanych. Jeśli powodem refundacji jest choroba nowotworowa, to zyskujemy 77 zł z tej kwoty, jeśli inna to ok. 63 zł.

Słowem widać jedną podstawową rzecz – gdyby te pieluchy kosztowały pierwotnie 50 zł za całość, to w zasadzie zapłacilibyśmy tylko za te 10 sztuk ponad miesięczny limit ilościowy. Dlatego właśnie opłaca się wiedzieć, gdzie kupić pieluchy na NFZ w internecie, ponieważ jest to rozwiązanie znacznie tańsze.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *