Designers choosing a color for the shirt

Ceny koszulek z własnym nadrukiem nie są dzisiaj wysokie, jednak zależą od wielu czynników. Ile trzeba zapłacić za koszulkę z nadrukiem na zamówienie?

Koszulka z nadrukiem – ile kosztuje?

Własny nadruk na koszulce ma bardzo szerokie zastosowanie. Doskonale sprawdza się na odzieży reklamowej i firmowej, ale również pozwala na stworzenie wyjątkowego podarunku dla bliskiej osoby.

Za takie produkty jak koszulki z nadrukiem cena jest najczęściej ustalana indywidualnie. Nie oznacza to jednak, że trzeba za każdym razem kontaktować się z firmą zajmującą się realizacją zamówienia.

Obecnie na stronach firm wykonujących koszulki na zamówienie można znaleźć proste w obsłudze kalkulatory, które pozwalają na samodzielne wykonanie wyceny. Wystarczy tylko wprowadzić do nich najważniejsze informacje o koszulkach i nadruku.

Warto pamiętać również o tym, że na ostateczny koszt będzie składać się projekt graficzny, który ma znaleźć się na koszulce. Gdy go nie mamy i chcemy zamówić u grafika, musimy liczyć się ze średnim kosztem kilkuset złotych.

Co wpływa na cenę nadruku na koszulkach?

Przy wycenie koszulek z nadrukiem pod uwagę bierze się szereg czynników. Ile kosztuje nadruk na koszulkę?

Na ostateczną cenę wpływają:
1. Rodzaj koszulki – jej fason i jakość wykonania. Lepszej jakości koszulki mają większą gramaturę tkaniny i wyższą cenę.
2. Rodzaj druku – w przypadku nadruków techniką jak sitodruk cennik jest bardziej atrakcyjny od nadruków wykonanych innymi technikami, na przykład wgrzewaną folią flex.
3. Liczba kolorów druku – nadruki wielokolorowe są droższe od jednokolorowych, co ma duże znaczenie przy sitodruku.
4. Nakład – im większy nakład, czyli liczba zamówionych sztuk, tym niższe będą koszty jednej koszulki z nadrukiem.
5. Wielkość nadruku – im większy nadruk, tym koszt będzie wyższy. Więcej kosztuje też wykonanie koszulek z nadrukiem dwustronnym, z dodatkowym nadrukiem na rękawkach.
6. Czas realizacji zamówienia – usługi ekspresowe wymagają dopłaty, która zazwyczaj wynosi około 20% od wartości zamówienia.
7. Koszt wysyłki – w przypadku zamawiania koszulek za pośrednictwem internetu, telefonicznie z dostawą.

Przykładowe ceny koszulek z nadrukiem

Jedna koszulka z indywidualnym nadrukiem wykonanym techniką sitodruku będzie kosztowała najczęściej około 30 złotych. Gdy zamawia się więcej sztuk, ceny za jedną maleją nawet do około 11-12 złotych.

Wykonanie nadruku techniką sitodruku w jednym kolorze to wydatek od 1 do 4 złotych na jednej koszulce zależnie od nakładu. Z kolei przy czterech kolorach to opłata od około 3 do 10 złotych.

W przypadku druków z wykorzystaniem folii ceny mogą wynosić od około 5 złotych dla małych nadruków przy dużych nakładach do nawet około 40 złotych dla dużych nadruków przy mniejszych nakładach.

Jeden klasyczny t-shirt to wydatek 9-12 złotych przy większych zamówieniach, natomiast przy mniejszych to koszt od 14 do 18 złotych za sztukę.

Powyższe ceny to przykładowe ceny usług nadruku na koszulkach. Aktualne informacje o cenach koszulek z nadrukiem można znaleźć bezpośrednio na stronach drukarni, które zajmują się realizowaniem usług tego rodzaju.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *