Designers choosing a color for the shirt

Ceny koszulek z własnym nadrukiem nie są dzisiaj wysokie, jednak zależą od wielu czynników. Ile trzeba zapłacić za koszulkę z nadrukiem na zamówienie?

Koszulka z nadrukiem – ile kosztuje?

Własny nadruk na koszulce ma bardzo szerokie zastosowanie. Doskonale sprawdza się na odzieży reklamowej i firmowej, ale również pozwala na stworzenie wyjątkowego podarunku dla bliskiej osoby.

Za takie produkty jak koszulki z nadrukiem cena jest najczęściej ustalana indywidualnie. Nie oznacza to jednak, że trzeba za każdym razem kontaktować się z firmą zajmującą się realizacją zamówienia.

Obecnie na stronach firm wykonujących koszulki na zamówienie można znaleźć proste w obsłudze kalkulatory, które pozwalają na samodzielne wykonanie wyceny. Wystarczy tylko wprowadzić do nich najważniejsze informacje o koszulkach i nadruku.

Warto pamiętać również o tym, że na ostateczny koszt będzie składać się projekt graficzny, który ma znaleźć się na koszulce. Gdy go nie mamy i chcemy zamówić u grafika, musimy liczyć się ze średnim kosztem kilkuset złotych.

Co wpływa na cenę nadruku na koszulkach?

Przy wycenie koszulek z nadrukiem pod uwagę bierze się szereg czynników. Ile kosztuje nadruk na koszulkę?

Na ostateczną cenę wpływają:
1. Rodzaj koszulki – jej fason i jakość wykonania. Lepszej jakości koszulki mają większą gramaturę tkaniny i wyższą cenę.
2. Rodzaj druku – w przypadku nadruków techniką jak sitodruk cennik jest bardziej atrakcyjny od nadruków wykonanych innymi technikami, na przykład wgrzewaną folią flex.
3. Liczba kolorów druku – nadruki wielokolorowe są droższe od jednokolorowych, co ma duże znaczenie przy sitodruku.
4. Nakład – im większy nakład, czyli liczba zamówionych sztuk, tym niższe będą koszty jednej koszulki z nadrukiem.
5. Wielkość nadruku – im większy nadruk, tym koszt będzie wyższy. Więcej kosztuje też wykonanie koszulek z nadrukiem dwustronnym, z dodatkowym nadrukiem na rękawkach.
6. Czas realizacji zamówienia – usługi ekspresowe wymagają dopłaty, która zazwyczaj wynosi około 20% od wartości zamówienia.
7. Koszt wysyłki – w przypadku zamawiania koszulek za pośrednictwem internetu, telefonicznie z dostawą.

Przykładowe ceny koszulek z nadrukiem

Jedna koszulka z indywidualnym nadrukiem wykonanym techniką sitodruku będzie kosztowała najczęściej około 30 złotych. Gdy zamawia się więcej sztuk, ceny za jedną maleją nawet do około 11-12 złotych.

Wykonanie nadruku techniką sitodruku w jednym kolorze to wydatek od 1 do 4 złotych na jednej koszulce zależnie od nakładu. Z kolei przy czterech kolorach to opłata od około 3 do 10 złotych.

W przypadku druków z wykorzystaniem folii ceny mogą wynosić od około 5 złotych dla małych nadruków przy dużych nakładach do nawet około 40 złotych dla dużych nadruków przy mniejszych nakładach.

Jeden klasyczny t-shirt to wydatek 9-12 złotych przy większych zamówieniach, natomiast przy mniejszych to koszt od 14 do 18 złotych za sztukę.

Powyższe ceny to przykładowe ceny usług nadruku na koszulkach. Aktualne informacje o cenach koszulek z nadrukiem można znaleźć bezpośrednio na stronach drukarni, które zajmują się realizowaniem usług tego rodzaju.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *