Wybór tuszu do rzęs nie jest łatwy. Należy wziąć pod uwagę wszystko: jaki kształt ma pędzel; jaki wynik można osiągnąć przy jego użyciu; i co najważniejsze – jakiego rodzaju mamy rzęsy. Na te i inne pytania odpowie nam Dominika z cocosanka.pl – blog kosmetyczny.

Rodzaje rzęs

Aby wybrać odpowiedni tusz do rzęs, musisz oprzeć się na cechach swoich rzęs.
Jeżeli posiadasz:
– rzęsy miękkie i cienkie – lepiej wybrać tusz z efektem „rozdzielenia i objętości”. Taki tusz ma sztywny pędzelek, który może równomiernie pomalować niezbyt grube rzęsy, a także dobrze poradzi sobie z malowaniem bardzo krótkich rzęs, które są ukryte w kącikach oczu;
– rzęsy proste i twarde – lepiej znaleźć tusz do rzęs z zakrzywioną szczoteczką, która podkręci rzęsy. Alternatywą byłoby użycie specjalnej pęsety do loków;
– rzęsy cienkie i krótkie – lepiej zastosować tusz do rzęs z efektem „wydłużenia”, ale jeśli zależy Ci na bardziej wyrazistym makijażu oczu, zastosuj tusz do rzęs, który natychmiast doda im objętości i wydłuży rzęsy.

Jak dobrać tusz do pędzla?

Znając cechy swoich rzęs, możesz dobrać odpowiedni tusz do kształtu pędzelka.
1. Objętość – pędzel jest puszysty i duży z jednolitym krótkim włosiem, które wygląda trochę jak pędzel malarski.
2. Uniesienie i podkręcenie – pędzel w kształcie klepsydry, podkręca, unosi, wydłuża i zwiększa objętość rzęs. Najczęściej wybierana forma pędzla, najbardziej uniwersalna.
3. Wydłużenie – szczotka stożkowa lub spiralna z włosiem. Jeśli taki pędzel ma włosie o różnej długości to cecha ta również dodaje rzęsom dodatkowej objętości.
4. Rzęsy lalki – w osiągnięciu tego efektu pomoże szczoteczka-grzebień, która ma zakrzywiony kształt, który oddzieli każdą rzęsę i pomaluje najkrótsze rzęsy nawet w wewnętrznych kącikach oczu.

Warto również zastanowić się nad techniką aplikacji tuszu do rzęs. Istotne jest, aby główną ilość tuszu nałożyć u nasady rzęs, dzięki czemu rzęsy zostaną uniesione i uzyskasz efekt podkręcenia. Jeśli nałożysz zbyt dużo tuszu na końcówki rzęs, rzęsy zapadną się, a efekt podkręcenia będzie nie trwały.

Rzęsy należy malować poziomymi ruchami do góry, rzęski na powiece wewnętrznej skierować w stronę grzbietu nosa, a te na zewnętrzną krawędź powieki do skroni, aby ustawić je w odpowiednim kierunku i uzyskać efekt wydłużenia oka. Aby pomalować dolne rzęsy, delikatnie dotykaj pędzelkiem podstawy rzęs. Nakładaj tusz lekkimi ruchami i unikaj gromadzenia się dużej ilości tuszu na nich, aby uniknąć ich sklejenia i zapobiec pojawieniu się efektu „pająków”.

Kolejna ważna kwestia: otwierając tusz nie należy wykonywać gwałtownych ruchów, aby dodatkowo nie wpychać nadmiaru powietrza do tubki z tuszem. Przestrzeganie tej zasady pozwoli na długo zachować świeżość tuszu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *