Po polskich drogach jeździ już ponad 7 tysięcy samochodów elektrycznych. Czy tego typu autem można pokonywać długie trasy? A może lepiej zostawić je tylko do jazdy na krótkich dystansach?

Zasięg samochodu elektrycznego

Coraz więcej samochodów z silnikami elektrycznymi oferuje duży zasięg. Obecnie przejechanie 300-400 kilometrów na jednym ładowaniu nie jest już żadnym problemem. Dzięki takiemu zasięgowi można bez trudu udać się do oddalonego miasta, by załatwić ważne sprawy, albo wyjechać na weekendowy wypad w góry lub nad morze.

Dzięki coraz większym zasięgom aut elektrycznych podróżowanie na dłuższe dystanse staje się coraz wygodniejsze i oszczędniejsze. Jednak jazda na spore odległości nadal będzie wymagała zatrzymywania się w stacjach ładowania i czekania, aż samochód znów będzie gotowy do drogi.

Stacje ładowania elektrycznych samochodów

Aby „zatankować” samochód z silnikiem elektrycznym, konieczne jest podpięcie go do stacji ładowania.

Obecnie stacja ładowania elektrycznych samochodów jest coraz częstszym widokiem nie tylko w miastach, ale również poza nimi. W związku z tym planujący podróż muszą wziąć pod uwagę rozmieszczenie punktów ładowania, by bez problemu dojechać do celu.

Zazwyczaj pełne załadowanie samochodu trwa około 30 minut. W zależności od zasięgu samochodu i stylu jazdy trzeba ładować go co 2-4 godziny, dlatego postoje mogą znacznie wydłużyć czas dotarcia na miejsce, co również należy uwzględnić podczas swojej podróży.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *