Po polskich drogach jeździ już ponad 7 tysięcy samochodów elektrycznych. Czy tego typu autem można pokonywać długie trasy? A może lepiej zostawić je tylko do jazdy na krótkich dystansach?

Zasięg samochodu elektrycznego

Coraz więcej samochodów z silnikami elektrycznymi oferuje duży zasięg. Obecnie przejechanie 300-400 kilometrów na jednym ładowaniu nie jest już żadnym problemem. Dzięki takiemu zasięgowi można bez trudu udać się do oddalonego miasta, by załatwić ważne sprawy, albo wyjechać na weekendowy wypad w góry lub nad morze.

Dzięki coraz większym zasięgom aut elektrycznych podróżowanie na dłuższe dystanse staje się coraz wygodniejsze i oszczędniejsze. Jednak jazda na spore odległości nadal będzie wymagała zatrzymywania się w stacjach ładowania i czekania, aż samochód znów będzie gotowy do drogi.

Stacje ładowania elektrycznych samochodów

Aby „zatankować” samochód z silnikiem elektrycznym, konieczne jest podpięcie go do stacji ładowania.

Obecnie stacja ładowania elektrycznych samochodów jest coraz częstszym widokiem nie tylko w miastach, ale również poza nimi. W związku z tym planujący podróż muszą wziąć pod uwagę rozmieszczenie punktów ładowania, by bez problemu dojechać do celu.

Zazwyczaj pełne załadowanie samochodu trwa około 30 minut. W zależności od zasięgu samochodu i stylu jazdy trzeba ładować go co 2-4 godziny, dlatego postoje mogą znacznie wydłużyć czas dotarcia na miejsce, co również należy uwzględnić podczas swojej podróży.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *