Włosy na głowie dodają atrakcyjności i można ułożyć z nich różne fryzury. Nie można jednak tego powiedzieć o włosach łonowych, które nie wyglądają estetycznie, wychodząc z majtek. Nic więc dziwnego, że dokładamy wszelkich starań, aby się ich pozbyć. Jeszcze do niedawna trudno było wyobrazić sobie nawet możliwość pozbycia się niechcianego owłosienia w sposób trwały, ale wraz z postępem technologicznym pojawiły się nowe możliwości.

Depilacja bikini – jakie są dostępne metody?

Metod depilacji bikini jest wiele, ale z ich skutecznością bywa różnie. Można oczywiście szybko zgolić włoski, ale niestety pojawią się one prędzej czy później – zwykle bardzo szybko. Ekspresowe golenie maszynką jest dobrą opcją, gdy nie ma czasu, a jest to konieczne. Niestety pod dwóch dniach pojawiają się znowu i są kłujące. Alternatywą jest żel i krem do golenia. Zawarte w nich składniki sprawiają, że włoski stają się delikatniejsze i bardziej zaokrąglone. Te odrastające są bardziej miękkie, a efekt gładkości utrzymuje się przez kilka dni. Dla osób o większej wrażliwości na ból godna polecenia jest depilacja woskiem. Można wykonać ją profesjonalnie w salonie kosmetycznym lub w domu. W ten sposób możliwe jest pozbycie się włosków wraz z większością cebulek. Efekt utrzymuje się przez kilka tygodni. Za każdym kolejnym razem włoski wychodzą łatwiej ze skóry. Można też używać depilatora elektrycznego.

Laser a depilacja bikini – czy to ma rzeczywiście sens?

W poszukiwaniu skutecznej metody pozbywania się zbędnego owłosienia w sposób szybki, bezbolesny, skuteczny warto zainteresować się depilacją laserową. Ta innowacyjna metoda pozwala na cieszenie się gładką skórą przez bardzo długi czas. Wiązka lasera wnika wgłęb włosa, pochłania jego barwnik i niszczy cebulki. Włos nie ma już szans na odrośnięcie, jeśli został potraktowany światłem lasera w fazie aktywnej, czyli wzrostu. Trzeba pamiętać o tym, że włosy na ciele mają trzy fazy wzrostu i tylko w fazie aktywnej depilacja laserowa jest skuteczna, w związku z czym zabieg trzeba wykonać kilka razy. Jeśli komuś marzy się usunięcie włosków ze strategicznych miejsc na ciele, jak najbardziej warto zdecydować się na depilację laserową ze względu na jej skuteczność. Kluczowe są pierwsze zabiegi, aż do uzyskania pożądanego efektu, a potem wystarczy już wykonywać jeden utrwalający – raz w roku. Więcej na temat depilacji laserowej i ofercie zabiegowej można przeczytać na stronie Klinika laserowej medycyny i kosmetyki ProClinic.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *