Śmierć może nadejść w najmniej spodziewanym momencie. Zdarza się, że miejscem zgonu staje się zagraniczny kurort lub zakład pracy w innym kraju, do którego wyjechało się tymczasowo. Jak wtedy zabezpieczyć się przed wysokimi kosztami sprowadzenia zwłok za granicą?

Ile kosztuje międzynarodowy transport zwłok?

Ceny związane z międzynarodowym transportem zwłok wynoszą 3-6 tysięcy złotych w przypadku śmierci w ościennych krajach, natomiast przy tych oddalonych od Polski mogą wynieść już kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Trzeba zatem liczyć się ze sporym wydatkiem, gdy doszło do zgonu za granicą, a zmarły ma być przetransportowany, a następnie pochowany w Polsce.

Jak zapobiec wysokim kosztom transportu ciała po śmierci za granicą?

Kto pokrywa koszty sprowadzenia zwłok z zagranicy? W przypadku, gdy zmarły miał ubezpieczenie od śmierci, na przykład ubezpieczenie turystyczne czy NNW, wówczas to ubezpieczyciel pokrywa opłaty do wysokości limitu zawartego w umowie ubezpieczeniowej. Taką ochronę może również oferować ubezpieczenie na życie.

Aby więc zapobiec wysokim kosztom związanym z transportem ciała, warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Dzisiaj polisy tego typu można także wykupić online.

Jak sprowadzić zwłoki z innego kraju do Polski?

Aby transport zwłok z zagranicy odbył się łatwo i szybko, warto skorzystać z obsługi doświadczonego w tym zakresie zakładu pogrzebowego. Wtedy jego pracownicy mogą kompleksowo zająć się zarówno formalnościami, jak i samym przewozem ciała do Polski.

Jeżeli konieczne jest sprowadzenie zwłok z zagranicy ile trwa transport? Zwykle jest to czas od 5 do 10 dni roboczych, jednak ostateczny termin przywozu ciała do Polski zależny jest od wielu czynników, dlatego trudno określić go z góry. Zaczerpnij informacji zawartych w artykule napisanym we współpracy z transport-zwlok.eu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *