Masz swoją firmę w Szwecji? W takiej sytuacji masz obowiązek dorocznego składania zeznania podatkowego – tak zwanego rocznego rozliczenia do urzędu skarbowego w Szwecji. W jaki sposób je wykonać?

Czym jest rozliczenie roczne w Szwecji?

Pod pojęciem jak roczne rozliczenie podatków w Szwecji znajduje się procedura, która podobna jest do rozliczenia rocznego w Polsce. Ma ona na celu przekazanie informacji podatkowych za cały rok w urzędzie skarbowym.

Do rocznego rozliczenia zobowiązani są szwedzcy przedsiębiorcy, a także pracownicy firm w Szwecji. Roczne rozliczenie nie dotyczy tych osób, które są nierezydentami podatkowymi Szwecji, czyli przebywają na terenie kraju do 183 dni. Gdy korzystają oni z podatku SINK, wtedy nie muszą składać rocznego rozliczenia.

Terminy rocznego rozliczenia w Szwecji

Deklaracja rozliczenia rocznego dotyczy poprzedniego roku podatkowego, który rozpoczyna się od stycznia, a kończy na grudniu. Należy złożyć ją w terminie od 1 marca do 2 maja roku następnego po roku podatkowym.

Rozliczenie roczne podatków w Szwecji – jak je wykonać?

Aby wykonać rozliczenie roczne biznesu w Szwecji, można skorzystać z internetu, co jest najwygodniejszą opcją. Wówczas rozliczenie przekazuje się na stronie internetowej szwedzkiego urzędu skarbowego.

Do dokonania rozliczenia rocznego konieczne będzie uwzględnienie dokumentów jak:
– Inkomstdeklaration 1,
– KU-10, KU-13, KU-14,
– i innych zależnie od rozliczenia.

Można zastosować także ulgi podatkowe. W Szwecji obowiązuje szeroka gama ulg, które pozwalają na obniżenie podatku.

Warto też wskazać, że rozliczenie roczne firmy Szwecja może wykonać za przedsiębiorcę biuro rachunkowe, które specjalizuje się w tego typu usługach dla biznesu. Biura z polskojęzyczną obsługą mogą zaoferować wtedy pełną asystę w ramach prowadzenia firmy i jej rozliczeń.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *