Wycieczki to Armenii pozwolą nam odkryć zupełnie nową kulturę, która dla wielu osób jest nieodgadniona i tajemnicza. Ararat, czyli święta góra Ormian według tamtejszych wierzeń jest miejscem, na którym osiadła Arka Noego. Podróże do Armenii nie osiągnęły jeszcze szczytu popularności, jednak powoli się to zmienia. Coraz więcej osób pasjonuje się niepowtarzalną, a zarazem niezwykle wyrazistą armeńską kulturą. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy pragną nowych doznań. Ten wyjątkowy kraj Kaukazu Południowego warto zwiedzić chociaż raz w życiu. Z pewnością wspomnienia pozostaną w naszej głowie przez długi czas. Wycieczki objazdowe po Armenii tylko z Logostour. To gwarancja najwyższego poziomu komfortu oraz bezpieczeństwa.

Miejsca zatrzymane w czasie

W Armenii można znaleźć wiele miejsce, które sprawiają wrażenie zatrzymanych w czasie. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak, jakby rozwój zatrzymał się wiele lat temu. Jest to prawdziwa uczta dla ludzkich zmysłów. Możemy stanąć w miejscu i każdym milimetrem ciała chłonąć nowe obyczaje, smaki, czy też krajobrazy. Na uwagę zasługuje fakt, że Armenia jest dość różnorodna, co z pewnością usatysfakcjonuje tych, którzy nie lubią stagnacji. Każdego dnia można odkrywać ją na nowo.
Armenia będzie świetnym wyborem, jeśli chcemy nieco zwolnić tempo.To wręcz strzał w dziesiątkę, gdy chcemy odciąć się od codzienności, która nas otacza. W otoczeniu malowniczych pejzaży możemy poczuć pełen relaks i odprężenie. Jest to wyśmienita okazja na to, aby odciąć się od problemów i obowiązków. Warto tutaj zobaczyć m.in. cmentarz ormiański Noratus, klasztor Tatew, świątynię Khor Virap.

Niepowtarzalna kuchnia ormiańska

Kuchnia ormiańska uchodzi za jedną z najlepszych na całym świecie. Z pewnością warto spróbować tamtejszych specjałów. Nawet, jeśli próbowaliśmy tej kuchni w Polsce, to powinniśmy pamiętać, że nigdy nie będą to dania identyczne. W dużej mierze wynika to z faktu, że europejskie restauracje przystosowują dania do danej kultury. Tylko w Armenii możemy więc poznać, jaką moc mają przyprawy. Region ten słynie również z koniaków, co z pewnością usatysfakcjonuje zwolenników tego typu trunków.
Podróż do Armenii to nie tylko góry, jeziora, czy też zabytki. W wolnej chwili warto odwiedzić lokalne knajpki oraz bary. Mają one swój własny klimat, którego nie można podrobić. Warto podkreślić, że Ormianie są niezwykle życzliwi i otwarci na turystów. Z pewnością poczujemy się tam, jak podczas odwiedzin u dawno niewidzianych znajomych.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *