Mała łazienka zwykle wymusza wybór rozwiązania, które zwykle krąży wokół pytania: wanna, czy prysznic. Jeśli dodatkowo ma być to funkcjonalna i najlepiej tania łazienka, wybór ten staje się naprawdę trudny. Jednak dylemat wanna, czy prysznic można rozwiązać naprawdę bardzo prosto. A w dodatku znaleźć rozwiązanie, które usatysfakcjonuje zarówno miłośników długich i przyjemnych kąpieli, jak i szybkich i orzeźwiających pryszniców. W jaki sposób? Z wanny zrobić prysznic. To proste i skuteczne rozwiązanie, które można zobaczyć pod tym linkiem https://tanialazienka.com/parawany-nawannowe.html Mowa oczywiście o zamontowaniu parawanu na wannę, który skutecznie połączy jedną i drugą opcję.

Solidny parawan nawannowy i jego funkcje

Dlaczego w ogóle warto montować parawan na wannie? Bo jest to bardzo funkcjonalny pomysł na urządzenie nowoczesnej łazienki. Parawan nawannowy zamienia błyskawicznie wannę w prysznic, dzięki czemu można używać jej w podwójnej roli, czyli wanny oraz prysznica. Ponadto chroni on przestrzeń wokół wanny przed zachlapaniem wodą. Warto zwrócić uwagę także na drugi aspekt, czysto dekoracyjny. Parawan to piękna ozdoba zarówno wanny, jak i całej łazienki, a odpowiednio dobrany do wnętrza, świetnie dopełnia klimat łazienki oraz styl, w jakim ją urządzono.

Jak wybrać dobry parawan?

Wybór parawanu nawannowego nie jest skomplikowany. Zwłaszcza, że jest to bardzo szeroki i zróżnicowany asortyment. Jest jednak kilka rzeczy na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru. Przede wszystkim istotna jest jakość wykonania takiego parawanu, co pozwoli nawet na wieloletnie oraz bezproblemowe użytkowanie wanny połączonej z prysznicem. Inna rzecz, to oczywiście jego estetyka i funkcjonalność. Wygląd pasować ma do wnętrza łazienki, zaś dodatkowe funkcjonalności np. w rodzaju sposobu zamontowania, czy możliwości przesuwania ścianek są dodatkowym atutem (lub przeciwwskazaniem do wyboru konkretnego modelu).
Najczęściej parawany pasują do standardowych wanien, jednak i tak przed zakupem dobrze jest zmierzyć wymiary, by uniknąć wpadki ze źle dobranymi gabarytami. Okazać może się bowiem, że parawan nie będzie pasował do posiadanej wanny, co z góry uniemożliwi zamontowanie go na wannie. W przypadku, gdy wanna jest asymetryczna, a dostępne parawany nie pasują do niej, rozwiązaniem może stać się wykonanie parawanu do wanny na zamówienie. Jest to oczywiście znacznie droższa opcja, niemniej jednak warta swojej ceny.

Similar Posts

1 Comment

  1. Solidny prysznic to ważna rzecz, która ma służyć lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *