Zioła świetnie komponują się z wieloma daniami. Można je zestawiać z mięsem, dodawać do zup, a nawet łączyć ze słodkimi deserami. Dostęp do świeżych roślin sprawia, że są one bardzo aromatyczne i pysznie smakują. Jak stworzyć im idealne warunki?

Każdy gatunek ma inne wymagania

Niektóre rośliny preferują stanowiska słoneczne, inne – wolą znajdować się w półcieniu. Zasadniczo, na pewno można powiedzieć, że jedynie potrzebne jest im odpowiednie nawodnienie. Niestety, nawet ono może przysparzać pewnych problemów. Rośliny podlewane dużym strumieniem wody, który jest dostarczany raz na jakiś czas, mogą mieć tendencję do gnicia od strony korzeni. Dlatego też idealnym rozwiązaniem nie tylko dla ziół, ale wszelkich kwiatów i roślin doniczkowych, jest doniczka z systemem nawadniania. Jej użytkowanie nie jest skomplikowane, a wygoda, którą oferuje – ogromna. Większość modeli magazynuje wodę w dolnej części doniczki, aby dostarczać ją roślinie od dołu w niewielkich porcjach przez długi czas. Dzięki temu, woda jest cały czas wilgotna, ale nie nadmiernie mokra.

A co, gdy mam już własne doniczki?

Inwestycja w stojaki na zioła lub całe doniczki na parapet do nich przeznaczone jest sporym wydatkiem, dlatego niekoniecznie musimy mieć ochotę wymieniać je na nowe – zwłaszcza gdy obecne wciąż są w dobrym stanie. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest nawadniacz do kwiatów doniczkowych. Z powodzeniem posłuży on także ziołom, które docenią stały dostęp do wody. Można posłużyć się tym rozwiązaniem także na czas wyjazdu – dla roślin, które nie lubią być pozostawiane bez wilgoci na dłuższy czas. Dostępne w tym zakresie wzory z pewnością pozwolą na dobór odpowiadającej opcji. Dla osób ceniących elegancję – w sprzedaży są różnokolorowe modele imitujące tłuczone szkło. Dla tych, którzy chcą nadać doniczkom interesującego wyglądu – świetnym wyborem będą nawadniacze w kształcie żabek czy ptaszków. Dzięki temu, że są wykonane ze sztucznego tworzywa, nie niszczeją mimo stałej ekspozycji na wodę.

Gdzie kupić odpowiednie doniczki na zioła?

Tego typu przedmioty można zakupić nie tylko stacjonarnie, ale również przez internet. Ta druga forma zakupów pozwala na znaczną oszczędność czasu, a wybór niejednokrotnie jest znacznie szerszy niż w przypadku stacjonarnych wersji. Oferujący doniczki na zioła sklep internetowy z reguły posiada świetne opisy oferowanych produktów, z których można zaczerpnąć wszelkie niezbędne informacje – między innymi dotyczące rozmiaru. Mnogość wzorów w tym zakresie sprawia, że każdy jest w stanie wybrać opcję, która będzie odpowiednia do jego mieszkania czy domu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *