Zamierzasz założyć własną działalność w Szwecji? Sprawdź, czego potrzebujesz do jej otwarcia!

Działalność jednoosobowa w Szwecji

Polacy emigrujący do Szwecji mają możliwość poszukiwania pracy w działających w tym kraju zakładach, ale mogą także zdecydować się na inną opcję, jaką jest własna szwedzka firma. Jednoosobowa działalność może być wtedy korzystnym wyborem dla wielu osób, które chcą zarabiać więcej, pracując na własny rachunek.

Chociaż podatki w Szwecji oraz inne opłaty są dość wysokie, w przypadku działalności jednoosobowych firmy mogą uzyskać specjalne zwolnienia i ulgi, które obniżają koszty.

Dokumenty potrzebne do założenia firmy w Szwecji

Jednoosobowa firma w Szwecji nie jest trudna w otwarciu, lecz obcokrajowcy muszą pamiętać o tym, że przed jej założeniem konieczne jest zgromadzenie odpowiedniej dokumentacji.

Dokumenty potrzebne do zarejestrowania działalności w Szwecji przez obcokrajowca to:
– Wniosek dla przedsiębiorców zagranicznych – składany do urzędu Skatteverket,
– Zaświadczenia – o niezaleganiu ze składkami ZUS i podatkami w Polsce – przetłumaczone na język szwedzki pod przysięgą,
– Kopia dokumentu tożsamości, przykładowo dowodu osobistego, paszportu – musi być uwierzytelniona.

Trzeba także uzyskać pozwolenie na pobyt oraz personnummer, który jest odpowiednikiem polskiego numeru PESEL.

Skorzystaj z pomocy przy otwieraniu firmy w Szwecji

Własna firma w Szwecji może być dość kłopotliwa dla osób, które nie znają jeszcze bardzo dobrze języka szwedzkiego i nie mają rozeznania w formalnościach. Warto wtedy pomyśleć o skorzystaniu z usług biur rachunkowych, które prowadzą księgowość, kadry i płace oraz pomagają zakładać działalność w języku polskim.

Pomoc biura rachunkowego z dużym doświadczeniem, które prowadzi obsługę w języku polskim, gwarantuje dobry start dla polskiego przedsiębiorcy w Szwecji. Z dostępnymi ofertami biur można zapoznać się online.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *