Szacuje się, że nawet 15% osób w populacji jest leworęcznych. Kiedyś próbowano przestawiać dzieci na pisanie prawą ręką. Dzisiaj praktyka ta nie jest już zalecana. Dodatkowo w sklepach można znaleźć gamę artykułów szkolnych przeznaczonych specjalnie dla leworęcznych uczniów. Co warto kupić?

1. Pióro dla leworęcznych

Dzieci uczą się pisać za pomocą pióra wiecznego, które wyposażane jest najczęściej w naboje atramentowe. Zwykłe pióro wieczne może nie być jednak komfortowe dla tych, które są leworęczne. Ma to związek z jego trzymaniem, które dla leworęcznego ucznia jest mniej wygodne.

Przeznaczone dla leworęcznych pióra mają ergonomiczną konstrukcję i pozwalają na uzyskanie optymalnego chwytu. Wybrane artykuły szkolne tego typu mają przekrzywione końcówki, które pozwalają na pisanie bez rozmazywania atramentu.

2. Ołówek dla leworęcznych

W sprzedaży znajdują się także specjalne ołówki dla leworęcznych uczniów, które ze względu na swoją budowę również ułatwiają przytrzymywanie ich lewą dłonią.

Najczęściej wybierane są ołówki trójkątne – mogą być też używane przez dzieci praworęczne. Ponadto można kupić ołówki ze specjalnymi nacięciami, które stabilizują chwyt.

3. Nożyczki dla leworęcznych

W wyprawce leworęcznego ucznia nie powinno także zabraknąć nożyczek do wycinania, które są niezbędne podczas prac plastycznych.

Takie artykuły szkolne dla leworęcznych wyróżniają się innym ukształtowaniem uchwytów, dlatego są wygodne w trzymaniu w lewej dłoni.

Similar Posts

1 Comment

  1. Nie potrafię sobie wyobrazić pisania lewą ręką. Podziwiam osoby, które to robią codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *