Szacuje się, że nawet 15% osób w populacji jest leworęcznych. Kiedyś próbowano przestawiać dzieci na pisanie prawą ręką. Dzisiaj praktyka ta nie jest już zalecana. Dodatkowo w sklepach można znaleźć gamę artykułów szkolnych przeznaczonych specjalnie dla leworęcznych uczniów. Co warto kupić?

1. Pióro dla leworęcznych

Dzieci uczą się pisać za pomocą pióra wiecznego, które wyposażane jest najczęściej w naboje atramentowe. Zwykłe pióro wieczne może nie być jednak komfortowe dla tych, które są leworęczne. Ma to związek z jego trzymaniem, które dla leworęcznego ucznia jest mniej wygodne.

Przeznaczone dla leworęcznych pióra mają ergonomiczną konstrukcję i pozwalają na uzyskanie optymalnego chwytu. Wybrane artykuły szkolne tego typu mają przekrzywione końcówki, które pozwalają na pisanie bez rozmazywania atramentu.

2. Ołówek dla leworęcznych

W sprzedaży znajdują się także specjalne ołówki dla leworęcznych uczniów, które ze względu na swoją budowę również ułatwiają przytrzymywanie ich lewą dłonią.

Najczęściej wybierane są ołówki trójkątne – mogą być też używane przez dzieci praworęczne. Ponadto można kupić ołówki ze specjalnymi nacięciami, które stabilizują chwyt.

3. Nożyczki dla leworęcznych

W wyprawce leworęcznego ucznia nie powinno także zabraknąć nożyczek do wycinania, które są niezbędne podczas prac plastycznych.

Takie artykuły szkolne dla leworęcznych wyróżniają się innym ukształtowaniem uchwytów, dlatego są wygodne w trzymaniu w lewej dłoni.

Similar Posts

1 Comment

  1. Nie potrafię sobie wyobrazić pisania lewą ręką. Podziwiam osoby, które to robią codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *