Podatek liniowy, nazywany również podatkiem płaskim, jest typem podatku o jednolitej stawce. W efekcie jest on zależny wprost od podstawy opodatkowania. Ile wynosi podatek liniowy w Polsce i w jaki sposób go obliczyć?

Ile wynosi podatek liniowy?

Podatek liniowy jest jedną z dostępnych form opodatkowania dla polskich przedsiębiorców. Ile wynosi podatek liniowy?

Wysokość obowiązującego w Polsce podatku liniowego to 19%. Jest on zatem wyższy od najniższego podatku według skali podatkowej, czyli 17%. Należy też zaznaczyć, że związany jest z ograniczeniami dotyczącymi rozliczeń. Pomimo tego decyduje się na niego wielu przedsiębiorców. Jeżeli chcesz zgłębić ten temat to zerknij na https://mazurksiegowosc.pl/ i dowiedz się więcej.

Podatek liniowy – jak obliczyć?

Gdy wybierany jest podatek liniowy jak obliczyć jego wysokość? Wówczas nie wykorzystuje się skali podatkowej i obowiązuje stawka 19%, która dotyczy wszystkich dochodów przedsiębiorcy niezależnie od ich wysokości. To powoduje, że podatek ten jest łatwy w wyliczeniu.

Przedsiębiorca może od przychodów odliczyć koszty uzyskania przychodu. Nie może jednak wykorzystać w jego przypadku ulg podatkowych i wspólnego rozliczania podatku z małżonkiem lub z dzieckiem, jeżeli jest on samotnym rodzicem.

Kiedy opłaca się podatek liniowy?

Podatek ten jest wygodną formą obliczania opodatkowania dla firmy, jednak nie zawsze jest on optymalnym wyborem. Kiedy opłaca się podatek liniowy?

Jest on najbardziej korzystny w przypadku większych dochodów na poziomie powyżej 100 tysięcy złotych na rok.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *