Migrenowe bóle głowy są silne i mogą także towarzyszyć im inne nieprzyjemne objawy – mdłości, wymioty, nadmierna wrażliwość na światło i dźwięki, bóle karku i kręgosłupa. Jakie zioła mogą pomóc w zapobieganiu i łagodzeniu migren?

Jak leczyć migrenę?

U osób z migreną leczenie domowe przede wszystkim polega na stosowaniu leków przeciwbólowych.

Również osobom z tą dolegliwością zaleca się prowadzenie dzienniczka migreny i zapisywanie okoliczności wystąpienia bólu. Wyzwalać mogą go różne czynniki, na przykład określane produkty spożywcze jak wino, czekolada, orzechy, sery, brak regularności w posiłkach, stres, nieregularny rytm życia, wahania ciśnienia atmosferycznego, menstruacja.

W migrenie wiele osób sięga również po zioła, które zawierają składniki aktywne poprawiające samopoczucie. Stosowane regularnie dają obiecujące rezultaty.

Najlepsze zioła na migrenę

Zioła na migrenę mogą zapewnić bardzo dobre efekty, gdy wpływają one na pracę układu nerwowego i wspierają jego prawidłowe działanie. Obecnie istnieje wiele takich roślin, po które często sięgają osoby z migreną.

Najczęściej rekomendowane zioła na migrenę to poniższe gatunki:
– Złocień maruna,
– Rumianek,
– Melisa,
– Krwawnik,
– Imbir,
– Lipa,
– Czarny bez.

Dla uzyskania najlepszych wyników w zapobieganiu i łagodzeniu objawów migrenowych bólów głowy można stosować mieszanki na migreny zawierające różne zioła.

Jak stosować zioła na migrenę?

Zioła przeznaczone na migrenę można stosować na kilka sposobów:

Napary
Najczęściej zioła stosowane są do przygotowywania naparów. Taka herbata na migrenę powinna być pita regularnie lub w momencie pojawienia się pierwszych objawów bólu migrenowego.

Suplementy diety
W sprzedaży można znaleźć także wygodne w zażywaniu kapsułki i tabletki zawierające w składzie ekstrakty z ziół pomocnych w migrenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *