Zamierzasz zakupić mieszkanie na kredyt? To popularna decyzja, ponieważ tylko niektóre osoby dysponują gotówką pozwalającą na sfinansowanie zakupu nieruchomości bez kredytowania. Zanim jednak udasz się do banku, pamiętaj o tych 5 sprawach!

Zanim zdecydujesz się na kredyt na mieszkanie

W wielu przypadkach kredyt na zakup mieszkania jest zobowiązaniem na większość życia. Warto więc odpowiednio się do niego przygotować. Oto 5 ważnych kwestii przed ubieganiem się o kredyt mieszkaniowy:

  1. Zbierz wkład własny – obecnie minimum to 10% wraz z ubezpieczeniem wkładu własnego, ale wiele banków wymaga posiadania 20% wkładu własnego.
  2. Zadbaj o swoją historię kredytową w BIK – pamiętaj o spłacaniu swoich zobowiązań regularnie, by mieć jak najwyższy scoring (ocenę) w Biurze Informacji Kredytowej.
  3. Spłać posiadane zobowiązania – dzięki temu można łatwiej uzyskać kredyt na mieszkanie.
  4. Zrezygnuj z karty kredytowej – karta kredytowa to także kredyt, który może pogarszać zdolność kredytową.
  5. Gromadź oszczędności – przed ubieganiem się o kredyt nie rezygnuj z oszczędzania. Pieniądze przydadzą się na wszystkie opłaty, wykończenie mieszkania i na czarną godzinę.

Wybierz najlepszy kredyt mieszkaniowy

Aby wybrać najlepszy kredyt na sprzedaż mieszkań w Katowicach, warto udać się do biura doradcy kredytowego. Co warto wiedzieć o finansowaniu kupna lokalu przy pomocy doradcy kredytowego?

Przede wszystkim usługi doradcy są bezpłatne, więc nie trzeba wnosić za nie opłat z własnej kieszeni. Doradcy działają jako niezależni specjaliści, którzy współpracują z wieloma bankami, dlatego pomagają w znalezieniu najlepszych opcji finansowania u różnych kredytodawców. Warto też wskazać, że doradca może pomóc w przygotowaniu wniosku o kredyt i złożyć go w banku.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *