skuteczne pozycjonowanie

Podejmując kolejny aspekt związany z pozycjonowaniem własnej strony internetowej, rozpoczynasz działania z zakresu linkbuilding. Wiele osób w tym momencie myśli o rozpoczęciu współpracy z blogerami. Czy takie działania mają sens i przyniosą oczekiwanie efekty?

Pozycjonowanie stron przy pomocy linków prowadzących od znanych i mniej znanych blogów to dość często wykorzystywana strategia. Jeżeli jednak chcemy, aby przyniosła nam jak najlepsze wyniki, powinniśmy zastanowić się nad kilkoma aspektami.

Po pierwsze ważne będą wyniki i statystyki samego bloga. Czy ma użytkowników, jak wygląda ruch, czy strona jest zaufana i nie prowadzą do niej słabej jakości linki, które mogą nam zaszkodzić.

Po drugie zamiast spamować w komentarzach lepiej podjąć współpracę z blogerem. Takie osoby, często za wynagrodzenie lub wymianę barterową, przygotują dla nas wpis na swój blog wraz z linkiem. Im bardziej znany blog i bloger, tym ceny mogą być wyższe. Warto jednak dodać, że influencerzy mogą pomóc również wypromować nasz produkt.

Sprawdź: Sklep SEO

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *