Chcesz podpisać umowę B2B lub umowę pożyczki? W takim przypadku sprawdź, jak ją przygotować! Do dyspozycji są 3 opcje, które prezentujemy poniżej. Co wybrać?
1. Samodzielne napisanie umowy
Pierwsza opcja to przygotowanie umowy we własnym zakresie od zera. Kiedyś była ona bardzo częsta, natomiast teraz jest stosowana najrzadziej, ponieważ jest najbardziej czasochłonna i obarczona ryzykiem błędów.
Aby napisać umowę samodzielnie, należy bazować na przepisach prawa, które wymagają, by znalazły się w niej określone elementy.
2. Zastosowanie gotowej umowy
Druga opcja to gotowa umowa, na przykład jak gotowa umowa pożyczkowa czy gotowa umowa B2B z fryzjerem. Tutaj można albo zdecydować się na pobranie jej za darmo jako wzór, albo zakupienie jej w kancelarii prawnej.
Pierwsza opcja, czyli darmowa umowa jest bardzo popularna, ale druga jest bezpieczniejsza, ponieważ można mieć wtedy pewność, że pismo jest prawidłowe. Jak zamówić umowę? Można zrobić to całkowicie online lub udać się osobiście do dowolnej kancelarii prawnej.
3. Zlecenie napisania umowy
Trzecia opcja to zlecenie napisania umowy od zera w kancelarii prawnej. Wtedy jest ona przygotowywana na zamówienie i zawiera wszystkie wymagane elementy.
Czy lepiej zlecić napisanie umowy lub kupić gotową umowę? Jest to zależne od jej rodzaju i wymaganych zapisów. Gdy umowa ma być spersonalizowana, wtedy warto zamówić jej napisanie od zera, natomiast wtedy, gdy nie planuje się wprowadzać we wzorze umowy znaczących zmian, wtedy druga opcja, czyli kupno gotowego wzoru będzie bardziej opłacalna.
Z ofertami kancelarii prawnych przygotowujących umowy na zamówienie można zapoznać się bliżej na ich stronach.