Sprzedaż zadłużonego mieszkania jest jak najbardziej możliwa. W jaki sposób można zrealizować wtedy transakcję? Jak sprawdzić, jakie konkretnie długi ciążą na nieruchomości?

Jak sprawdzić, czy mieszkanie jest zadłużone?

Informacje dotyczące zadłużenia nieruchomości można znaleźć na kilka sposobów. Jak sprawdzić czy mieszkanie nie jest zadłużone?

1. Sprawdź informacje w księdze wieczystej – można znaleźć tam dane dotyczące obciążenia nieruchomości hipoteką, dożywociem oraz innymi prawami. Do sprawdzenia danych w księdze potrzebny jest jej numer.
2. Uzyskaj informacje z sądu wieczystoksięgowego – można dowiedzieć się tam, czy niedawno nie złożono żadnego nowego wniosku o zmiany w księdze wieczystej.
3. Udaj się do spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej – tam można uzyskać informacje o aktualnym stanie spłaty czynszu.
4. Poproś o okazanie potwierdzeń płatności rachunków przez sprzedającego nieruchomość – dzięki nim także można określić, czy mieszkanie nie jest zadłużone.

Ile jest warte zadłużone mieszkanie?

O tym, ile jest warte zadłużone mieszkanie, będą decydowały przede wszystkim jego wartość oraz stopień zadłużenia.

Wartość nieruchomości wynika głównie z jej lokalizacji, metrażu oraz ze stanu technicznego. W przypadku sprzedaży nieruchomości zadłużonej kwota jest jednak niższa od jego oryginalnej wartości, co wynika właśnie z długów.

Wobec tego mieszkanie przeważnie sprzedawane jest za 30-50% jego wartości. Im wyższy dług, tym niższa cena sprzedaży.

Jak sprzedać zadłużone mieszkanie bez problemów?

Nieruchomości zadłużone nie cieszą się zbyt dużym powodzeniem wśród klientów. Jak szybko sprzedać zadłużone mieszkanie?

W takim przypadku można skorzystać z pomocy skupów nieruchomości Warszawa, czyli firm odkupujących je bezpośrednio od klientów. Transakcję można w takim przypadku zrealizować bardzo szybko, ponieważ nawet w ciągu paru dni roboczych.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *