Chcesz dowiedzieć się, czy po wypiciu alkoholu możesz prowadzić samochód? Najdokładniejszy wynik poda profesjonalny alkomat. Gdy jednak nie ma go pod ręką, pomocny może być kalkulator promili online alco.fun, który działa jak wirtualny alkomat.

Alkomat przez internet – jak to działa?

W Polsce za kółko można siadać wtedy, gdy zawartość alkoholu wynosi poniżej 0,2 promili we krwi lub 0,1 mg/l w wydychanym powietrzu. Powyżej tej wartości kierowca naraża się na wykroczenie (od 0,2 do 0,5 promila) lub przestępstwo (powyżej 0,5 promila).

Aby oszacować ilość alkoholu we krwi, można skorzystać z serwisów jak wirtualny alkomat. Służą one do wyliczenia orientacyjnej wartości promili, a przez to dają odpowiedź na pytanie, czy można poprowadzić samochód.

Do wykonania obliczeń potrzebne są dane jak:
– płeć
– ciężar ciała
– ilość i rodzaj wypitych trunków i zawartość alkoholu
– czas od wypicia trunku

Kiedy warto skorzystać z wirtualnego alkomatu?

Z serwisów jak wirtualny alkomat warto skorzystać po wczorajszej imprezie lub wypiciu piwa w domu, a także w innych sytuacjach, gdy wypiło się alkohol, a teraz chce się poprowadzić pojazd.

Taki internetowy kalkulator promili jest bardzo prosty w stosowaniu i można wykorzystać go jako zastępstwo prawdziwego alkomatu. Należy jednak pamiętać o tym, że dane podawane przez wirtualny alkomat nie muszą odpowiadać rzeczywistej wartości alkoholu we krwi i wydychanym powietrzu.

Wirtualny alkomat może być zatem bardzo pomocny, gdy chce się określić ilość promili przed podjęciem decyzji o prowadzeniu pojazdu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *