Dobrym rozwiązaniem, które proponują portale poradnikowe typu https://tanialazienka.com/ jest także znalezienie interesującej armatury w sklepach budowlanych lub salonach sprzedaży, a następnie jej samodzielny zakup na stronie internetowej. Takie rozwiązanie często okazuje się oszczędniejsze i bardziej ekonomiczne, ponieważ wirtualne sklepy oferują bardzo szeroki zakres materiałów w korzystnych cenach.

Zmiany w prysznicach

Zmieniająca się moda aranżacyjna wymusiła ewoluowanie funkcjonalności i wyglądów brodzików prysznicowych. Wydawać by się mogło, że współczesna łazienka nie może mieć racji bytu bez prysznica. Ta zabudowa sanitarna dominuje obecnie wśród wyborów klientów i nic w tym dziwnego, ponieważ jest przeznaczona dla współczesnych, aktywnych ludzi. Szybkie odświeżenie ciała lub długotrwałe rozkoszowanie się dotykiem wody – to właśnie uniwersalizm tych elementów sanitariatu. Do historii jednak odeszły masywne kapsuły prysznicowe, zajmujące sporą przestrzeń łazienki i będące odrębnym, często oderwanym od spójności tworem. Obecnie popularne jest montowanie dyskretnych i subtelnych kabin z niskim brodzikiem lub jego całkowitym brakiem. Czy oprócz mody jest to rozwiązanie funkcjonalne?

Pożądana wygoda

Niezaprzeczalnym atutem niskich brodzików jest ich użyteczność w przypadku dzieci i osób starszych, gdzie niewidoczna warstwa podłogowa nie stanowi zagrożenia przed potknięciem lub poślizgnięciem się. Na co dzień jest to też rozwiązanie bardzo komfortowe dla każdego, ponieważ z łatwością można skorzystać z dobrodziejstw czerpania kąpieli, a płytka warstwa nie zaburza komunikacji.
Pozytywną stroną posiadania płytkiego brodzika jest także utrzymywanie jego czystości, ponieważ zazwyczaj nie posiada on żadnych wgłębień lub szczelin, w których gromadzi się trudny do usunięcia brud.
Wreszcie, patrząc na design i aranżację, niski brodzik jest z pewnością bardzo efektywny i idealnie komponuje się z nowoczesnym wzornictwem stylowych łazienek. Cechuje go bowiem popularny minimalizm, jaki obecnie dominuje w gustach inwestorów, a także dyskretna elegancja, która przyciąga uwagę subtelnością.

Druga strona medalu

Patrząc jednak na ekonomię funduszy, to przebudowa brodzika na niski nie zawsze jest opłacalna. O ile w przypadku budowy nowych nieruchomości, konstrukcja brodzika jest łatwiejsza, to renowacja istniejących pozycji prysznicowych może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Problemem bowiem staje się odpływ, który ze względu na niewielką i płytką pojemność brodzika, czasem nie ma miejsca na swobodne odprowadzenie wody. Oczywiście istnieją rozwiązania, które stwarzają możliwości zwiększenia powierzchni, jak podniesienie niecki i zabudowanie jej płytkami, ale wówczas tworzy się efekt progu i wizualna strona prysznica nie jest już tak efektywna. Podmurowanie brodzika wiąże się też z dużymi kosztami związanymi z zakupem materiałów, a także dodatkowej pracy płytkarza. Warto zatem przeanalizować indywidualne rozwiązania, które znajdą swoje zastosowanie dla konkretnej łazienki lub poszukać pomysłów na portalu https://tanialazienka.com/brodziki-prysznicowe.com

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *