nowoczesne gadżety do auta

Samochód to najpopularniejszy środek transportu i podróżuje nim zdecydowanie największa liczba osób do pracy, na zakupy czy na wakacyjne wojaże. Na rynku dostępne są funkcjonalne gadżety elektroniczne, które mają za zadanie zapewnić nam bardziej komfortową i bezpieczną podróż. W większości samochód możemy zauważyć zamontowaną do przedniej szyby na uchwycie nawigację gps. Jest to bardzo ważne urządzenie, ponieważ ma ono na celu wyznaczenie najkrótszej trasy z punktu początkowego do docelowego. Nawigacja gps pozwala również zaznaczyć opcję omijania płatnych autostrad, robotów drogowych czy dróg nieutwardzonych. Zainstalowana bogata baza map Polski i Europy ułatwi nam podróżowanie, ponieważ dzięki niej nie pomylimy drogi.
Pomocny dla każdego kierowcy będzie również czujnik cofanie. Jego rolą jest ostrzeganie nas sygnałem dźwiękowym podczas manewru parkowania o znajdujących się z tyłu pojazdu przeszkodach, jakimi jest ściana, słupek czy barierka. Czujnik cofania pozwala na bezpieczny i łatwy manewr kiedy mamy ograniczoną widoczność.
Bardzo przydatne w dobie tak wielu poruszających się po drogach publicznych pojazdów są kamery samochodowe. Jest to bardzo ważny gadżet elektroniczny, który nagrywa na kartę pamięci trasę, którą pokonujemy. W przypadku wypadku lub kolizji nie z naszej winy mamy cenny materiał dowodowy dla patrolu policji, który przyjedzie na miejsce zdarzenia. Pozwoli nam to uniknąć wielu problemów w przypadku kiedy domniemany sprawca się nie przyzna do popełnienia wykroczenia.

Więcej: Kamery samochodowe

Similar Posts

2 Comments

  1. Jestem zdania, że każdy samochód powinien być wyposażony w taką kamerę.

  2. Ja mam i nie żałuję że ją zamontowałem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *