Pompki rowerowe to akcesoria, bez których ciężko się obejść wszystkim tym, którzy uprawiają sport lub po prostu lubię jeździć na rowerze. Nie warto się bez nich ruszać, ponieważ mogą przydać się w nieoczekiwanych momentach. Pompki są niezwykle przydatne, ponieważ pozwalają na utrzymanie właściwego ciśnienia w oponach, co też jest jedną z kluczowych czynności, jaką należy wykonać, by rower był odpowiednio eksploatowany. Nie ma sensu wybierania się do serwisu, by dopompować koła, ponieważ lepiej zabezpieczyć się w odpowiednie pompki rowerowe.

Jaką pompkę rowerową kupić?

Jeżeli zastanawiasz się, jaką pompkę rowerową kupić to do wyboru masz kilka różnych opcji. Ogrom ofert jakie przedstawiają producenci sprzętu rowerowego jest zatrważająca, dlatego też warto najpierw zapoznać się z różnymi typami pompek, aby wybrać tą idealną dla siebie. Wśród wielu dostępnych na rynku modeli niezwykle popularne są tradycyjne pompki ręczne. Są one nieduże i łatwo mieszczą się w plecaku lub na ramie. Co więcej można je zamontować pod koszykiem na bidon, dzięki czemu też zawsze mamy je pod ręką i nie zajmują wiele miejsca. Świetnym rozwiązaniem są też pompki stacjonarne, jednak tu należy liczyć się z tym że są one duże. Ich zaletą jest to, że są bardzo wydajne, mają zintegrowany wężyk, który też ułatwia ustawienie pompki w dowolnym miejscu- niekoniecznie blisko roweru.Obowiązkowa w tego typu pompkach jest tak zwana dźwignia blokująca końcówkę wentyla, Pompki stacjonarne bardzo często posiadają zintegrowany manometr, dzięki czemu pozwolą na napompowaniu kół do większego ciśnienia, co też oczywiście zrobimy dużo szybciej niż w przypadku tradycyjnych pompek ręcznych.

Inne pompki rowerowe

Na rynku dostępne są też inne pompki rowerowe, w tym pompki na dwutlenek węgla. W tego typu pompce zamiast używania mięśni do pompowania stosuje się wymienny, jednorazowy pojemnik ze sprężonym gazem, a najczęściej jest to wspomniany dwutlenek węgla. Tego typu pompki najczęściej wykorzystywane są we wszelkiego zawodach rowerowych, a to dlatego, że pozwalają na błyskawiczne pompowanie koła. Te pompki cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które chcą zminimalizować rozmiary wożonego ze sobą sprzętu rowerowego. Innym typem popularnych pompek są tak zwane pompki do amortyzatorów. Są one niezbędne dla osób, które posiadają rower z amortyzacją. Pompki tego typu pozwalają na pompowanie amortyzatora do bardzo wysokiego ciśnienia. Zawsze warto wybierać w lepszej jakości pompki, ponieważ wówczas pompowanie kół będzie przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *