Sprzedaż mieszkania może trwać tygodniami, nawet miesiącami. Nie każdy właściciel nieruchomości może pozwolić sobie na tak długie czekanie na kupującego. Rozwiązaniem jest wówczas skup nieruchomości, który proponuje zakup od ręki. Jakie lokale mieszkalne można sprzedać w skupie?

Skup nieruchomości – jakie mieszkanie może odkupić?

W firmie działającej jako skup mieszkań za gotówę można odsprzedać niemalże każdą nieruchomość. Odkupują one nieruchomości bezpośrednio od właścicieli – bez pośredników.

Tym, co wyróżnia skupy, jest możliwość odsprzedaży niemalże każdego lokalu mieszkalnego, nawet w gorszym stanie technicznym oraz z wadami prawnymi.

Skupy mieszkań odkupują:

  • mieszkania do generalnego remontu
  • zadłużone mieszkania (hipoteka, długi w spółdzielni, u dostawców mediów)
  • mieszkania z zameldowanymi lokatorami
  • mieszkania z umową dożywocia
  • mieszkania bez księgi wieczystej
  • udziały w mieszkaniach

Jak sprzedać mieszkanie w skupie?

Aby bezpiecznie sprzedać mieszkanie od ręki, warto w pierwszej kolejności wybrać skup mieszkań za gotówę, który cieszy się renomą i ma pozytywne opinii od klientów. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie także skorzystanie ze skupów działających przy agencjach nieruchomości.

By sprawdzić, w którym skupie można otrzymać najlepszą cenę, warto wysłać zapytania ofertowe do kilku z nich. Wyceny są bezpłatne i nie zobowiązują do skorzystania z oferty.

Źródło: investore.pl

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *