Dostępność telefonów komórkowych sprawia, że nieustannie jesteśmy w kontakcie z innymi. Jednak naraża nas to też na niechciane połączenia telefoniczne, które wykonywane są niemal przez całą dobę.

Kto dzwoni z nieznanego numeru

Uczucie, które pojawia się, gdy człowiek sięga po telefon komórkowy i widzi na nim nieodebrane połączenie od numeru, którego nie zna, nie należy do przyjemnych. Większość osób zaczyna zastanawiać się, czy to dzwonił telemarketer z propozycją najnowszej sokowirówki, przedstawiciel banku z ofertą darmowego kredytu czy może komornik ściągający odsetki za niespłacone w terminie zobowiązania finansowe. Na szczęście nie trzeba już zbyt długo zamartwiać się tym tematem, wystarczy sprawdzić, czyj to numer.

Jak ustalić właściciela numeru telefonu?

Jeżeli w numerach kontaktowych nie jest zapisany właściciel telefonu, który wykonuje połączenie, to wówczas na wyświetlaczu pojawi się nie nazwa kontaktu, lecz sam numer. Dostęp do Internetu pozwala na ustalenie niektórych numerów, zwłaszcza jeżeli należą one do firm i wykonywane są z nich połączenia telemarketingowe. Jak sprawdzić numer telefonu, by szybko wiedzieć co to za numer? Trzeba użyć dedykowanej wyszukiwarki. Docelowa strona internetowa z wynikami wyszukiwania dotyczącymi konkretnego numeru przekaże informacje dotyczące tego, kto jest operatorem sieci. W niektórych witrynach dostępne są także opinie użytkowników dotyczące nieznanych numerów, z których były wykonywane połączenia komórkowe – można dodać własną opinię na ten temat.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *