Zazwyczaj o rodzajach materaców nie wiemy zbyt dużo – tyle tylko, że jest ich sporo. Jak więc wśród wielu propozycji wybrać najlepszą dla nas? Kierujmy się w stronę maksymalnej wygody i komfortu użytkowania. Z pewnością nie zbłądzimy. Porównajmy teraz trzy najpopularniejsze rodzaje materaców – piankowy, kieszeniowy oraz bonnelowy. Który będzie dla nas idealny? Sprawdźmy to.

Sprężyny nie zawsze w cenie

Jak przekonują producenci materaców, te sprężynowe z niepochowanymi w specjalnych kieszeniach, nie są zbyt polecane. Dlaczego? Z uwagi na nieprzerwane połączenia sprężyn, materac nie jest w stanie idealnie dopasować się do kształtu ludzkiej sylwetki. Generuje więc dyskomfort podczas odpoczynku czy snu, a nie o to nam przecież chodziło.
Materac kieszeniowy sprawdzi się jednak tam, gdzie poszukiwać będziemy wysokiego komfortu spania z naciskiem na skorzystanie ze specjalnie wydzielonych stref twardości. A takich wyróżnia się nawet 7 – i pod konkretne wymiary ciężkości człowieka produkowane są właśnie dużej klasy materace kieszeniowe.

Pianka wyższością

Są sytuacje, w których materace piankowe uznawać będziemy za najlepsze. Dziać się tak będzie zawsze wtedy, gdy korzystać będziemy z jednolitej płaszczyzny, generującej duży komfort zadowolenia. Materace piankowe wybierane są przez tych, którzy cenią równomierne rozłożenie własnego ciężaru na powierzchni spania.

Technologie w cenie

W poszukiwaniu idealnego materaca do wypoczynku stawiajmy przede wszystkim na wykorzystanie nowoczesnych technologii. Dzięki nim będziemy mieć pewność, że doskonale zainwestowaliśmy środki finansowe – tak by później przez wiele najbliższych lat móc cieszyć się odpoczynkiem w naprawdę komfortowych warunkach. Wybór odpowiedniej klasy materaca powinien być dla nas priorytetem – głównie przez wzgląd na to, że nawet 1/3 życia spędzamy nie gdzie, tylko w łóżku właśnie.

Dobre materace polskiej produkcji polecane są dziś najbardziej. Nieprzypadkowo – one generują właśnie dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych dostępnych dodatkowo także w przystępnej cenie. Warto!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *