Twoja firma chce wejść na szwedzki rynek? Aby łatwiej zatrudnić pracowników w Szwecji, warto przyjrzeć się bliżej usługom EOR. Na czym dokładnie polega obsługa Employee of Record? Jakie oferuje ona korzyści?

Employee of Record – co to jest?

Co to jest EOR (Employee of Record)? Termin ten związany jest z usługą polegającą na zleceniu firmie zewnętrznej obsługi formalnej przy zatrudnianiu pracowników.

Usługa ta również określana jest terminem Employer of Record, a firma, która ją świadczy, jako formalny pracodawca lub globalny pracodawca.

Obsługa EOR używana jest głównie za granicą, ponieważ ułatwia ona pracodawcy ekspansję na inne rynki. Wtedy fachowcy mogą zająć się wszystkimi sprawami formalnymi, wyręczając w tym klienta. Zachowuje on przy tym prawo do rekrutacji i zarządzania pracownikami.

Jak można zlecić zatrudnienie pracownika innej firmie?

Aby skorzystać z usługi EOR w Szwecji, wystarczy znaleźć firmę prowadzącą usługi w tym zakresie. Obecnie firmy te działają również w Polsce, dając polskim przedsiębiorstwom szansę na łatwiejszą ekspansję na zagraniczne rynki.

Jak można zlecić zatrudnienia pracownika innej firmie? Współpraca odbywa się w ramach umowy podpisanej pomiędzy firmą prowadzącą usługi EOR Szwecja a jej klientem. Klient zleca zatrudnienie wybranego przez siebie pracownika i opłaca usługę w ramach abonamentu. Pokrywa on koszty zatrudnienia i wynagrodzenie dla pracodawcy formalnego.

Jakie są zalety usługi EOR w Szwecji?

Dlaczego EOR sie sprawdza w Szwecji? Przede wszystkim usługa ta jest bardzo wygodna i ułatwia wejście firmy do tego kraju.

Pracodawca formalny przygotowuje wtedy wszystkie dokumenty, odprowadza składki, podatki, wypłaca wynagrodzenie zgodnie z przepisami obowiązującymi w Szwecji. Jego klient może z kolei skupić się na rozwoju biznesu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *