Planujesz dłuższy wyjazd na wakacje, a może podróż służbową? Potrzebujesz samochodu zastępczego na czas naprawy własnego auta? W wypożyczalniach samochodowych możesz skorzystać wtedy z atrakcyjnych ofert wynajmu krótkoterminowego. Z jakimi kosztami będzie związany wynajem auta na miesiąc?

Wynajem krótkoterminowy auta – od 1 do 30 dni

W wypożyczalniach samochodowych można łatwo i szybko wynająć auto. Szeroka gama dostępnych pojazdów, przystępne ceny i dogodne warunki powodują, że dzisiaj taka usługa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kierowców.

Wypożyczenie samochodu jest bardzo często najkorzystniejszym rozwiązaniem, by wygodnie podróżować. Właśnie dlatego jest to popularna oferta wśród turystów, ale również wybierają ją przedsiębiorcy, organizatorzy eventów czy osoby, które muszą mieć do dyspozycji pojazd wtedy, gdy ten należący do nich znajduje się w naprawie.

Krótkoterminowy wynajem samochodu prowadzony w wypożyczalniach polega na jego wynajęciu na okres od 1 dnia do 30 dni. Wobec tego maksymalnie w ramach tego najmu możliwy jest wynajem auta na miesiąc. Następnie zastosowanie mają zasady wynajmu średnioterminowego, a potem długoterminowego.

W ramach wynajmu krótkoterminowego kierowcy mają do dyspozycji szeroką gamę pojazdów, między innymi osobowych, dostawczych, busów. Mogą też wybrać samochody reprezentacyjne, rodzinne, sportowe, więc flota jest spora i można indywidualnie dobrać pojazd do własnych potrzeb.

Wynajem auta na miesiąc – ile kosztuje?

Gdy planowany jest wynajem auta na miesiąc, w takim przypadku wielu kierowców zastanawia się, z jakimi wydatkami będzie on powiązany. Ile trzeba wtedy zapłacić za wynajem krótkoterminowy w tym czasie?

Ceny związane z wynajmem samochodu na miesiąc będą zależały przede wszystkim od wybranego modelu samochodu, a także od warunków umowy. Wpływa na nie między innymi obecność czy brak limitu kilometrów, dodatkowe opłaty za drugiego kierowcę, możliwość wyjazdu za granicę, płatne wyposażenie.

Najczęściej wynajem krótkoterminowy samochodu na jeden dzień wynosi od około 80 złotych do 200 złotych. Najtaniej można wynająć małe samochody zaliczane do segmentów A i B, natomiast najwięcej trzeba będzie zapłacić za pojazdy wyższej klasy, na przykład sportowe, limuzyny czy SUV-y.

Wobec tego wynajem krótkoterminowy na miesiąc będzie wynosić najczęściej od około 2400 złotych do nawet ponad 6000 złotych.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że wiele wypożyczalni samochodowych może obecnie zaoferować swoim klientom atrakcyjne rabaty w przypadku dłuższego wynajmu auta. Wobec tego można wtedy dodatkowo zaoszczędzić na podanej kwocie.

Aby uzyskać dokładne informacje o tym, z jakimi kosztami będzie związany wynajem krótkoterminowy samochodu, należy skontaktować się bezpośrednio z wypożyczalnią.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *