W grze w Scrabble dopuszczone są do układania tylko te słowa, które znajdują się w słowniku języka polskiego wraz z ich formami gramatycznymi. Gdy chcesz sprawdzić, czy dane słowo jest prawidłowe, uruchom słownik Scrabble poocoo.pl.

Słownik Scrabble – co to jest?

Prawidłowość słów układanych w grze w Scrabble można sprawdzać w zwykłym słowniku, ale można też wybrać wygodniejsze rozwiązanie, czyli słownik Scrabble w internecie.

Serwisy internetowe jak słownik Scrabble zawierają bazę milionów słów, jakie dopuszczone są do użytku w grze Scrabble i w podobnych do niej grach, na przykład Literaki czy Scriba. W sieci dostępne są też serwisy zawierające Oficjalny Słownik Polskiego Scrabblisty.

Jak korzystać ze słownika Scrabble?

Używanie słownika Scrabble jest bardzo proste. W okienku wpisuje się dane słowo, a słownik od razu pokazuje, czy jest ono prawidłowe.

Ze słownika można skorzystać też na jeszcze jeden sposób, czyli sprawdzić w nim możliwe do ułożenia słowa z dostępnych literek. Wtedy do okienka wpisuje się litery, a słownik układa z nich dopuszczalne wyrazy i podaje ich wartość punktową.

Słownik Scrabble – na Twoim komputerze, tablecie i smartfonie

Ze słownika Scrabble można korzystać nie tylko na komputerze. Można uruchomić go też na tablecie i smartfonie z dostępem do internetu, aby łatwo i szybko uzyskać dostęp do bazy słów gry.

Zatem internetowy słownik Scrabble to bardzo wygodne rozwiązanie dla każdego, kto chce sprawdzić poprawność ułożonych słów i dowiedzieć się, jakie z nich można stworzyć z dostępnych literek.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *