Balsam do ciała to kosmetyk, po który warto sięgać regularnie. Dlaczego jest on tak ważny w pielęgnacji skóry? Jak powinno się prawidłowo go używać, by zapewnił on najlepsze efekty?

Jak pielęgnować swoje ciało?

Systematyczne mycie ciała to podstawa, ale poza jego oczyszczaniem warto też pamiętać o pielęgnacji. Do tego celu kapitalnie nadaje się balsam do ciała, który pozwala na zatrzymanie wilgoci w naskórku, a dzięki temu poprawia kondycję skóry.

Balsam jest kosmetykiem pielęgnującym, zwykle o lejącej się konsystencji, dlatego szybko się wchłania, więc niedługo po jego nałożeniu można się ubrać. W sprzedaży można znaleźć balsamy w różnych wariantach pod kątem ich właściwości, na przykład można zdecydować się na kosmetyk o działaniu ujędrniającym, zmniejszającym cellulit, brązującym.

Jeśli natomiast potrzebujesz produktu o bogatszej, treściwszej formule, sięgnij po masło do ciała. Jest gęstsze oraz tłustsze, dlatego świetnie nadaje się do skóry suchej oraz na chłodne dni.

Dostępne są również lżejsze kosmetyki pielęgnacyjne do ciała jak lotiony, mleczka czy mgiełki, które kapitalnie sprawdzą się na lato.

Zalety korzystania z balsamu do ciała

W przypadku kosmetyku jak balsam do ciała korzyści wynikają głównie z jego działania pielęgnującego – nawilżającego i natłuszczającego, natomiast może on dodatkowo spełniać inne funkcje.

Główne zalety zastosowania balsamu do ciała to:
– Większe nawilżenie i natłuszczenie skóry – dzięki temu wygląda ona lepiej, nie jest przesuszona, nie łuszczy się i nie pęka.
– Szybsza regeneracja skóry – stosowanie balsamu pozwala na zregenerowanie skóry, na przykład mocno przesuszonej, z oparzeniami posłonecznymi.
– Redukcja cellulitu – właściwie dobrany balsam do ciała może zmniejszyć widoczność cellulitu – skórki pomarańczowej.
– Ładniejsza sylwetka – stosowanie balsamów i nakładanie ich w połączeniu z masażem pozwala na wymodelowanie sylwetki, między innymi zmniejszenie obwodów, ujędrnienie skóry, redukcję zwiotczeń.
– Lepszy wygląd skóry – skóra regularnie pielęgnowana za pomocą balsamów wygląda atrakcyjnie, młodo. Dzięki nim można również podkreślić opaleniznę, uzyskać efekt brązujący lub efekt glow.

Balsam do ciała – jak go używać?

Czy wiesz, jak powinno się korzystać z balsamu do ciała? Oto instrukcja obsługi, dzięki której dowiesz się, jak używać go poprawnie!

1. Stosuj balsam do ciała regularnie – najlepiej używać go przynajmniej raz dziennie lub częściej w zależności od stanu skóry.
2. Nakładaj balsam do ciała po kąpieli, prysznicu – wtedy skóra skuteczniej będzie go wchłaniała wraz z jego składnikami aktywnymi, więc może on zapewnić lepsze efekty.
3. Dokładnie wsmaruj kosmetyk w skórę – nakładaj go tak, aby nie pozostały na niej widoczne smugi. Masaż dodatkowo poprawi jego działanie.
4. Nanoś balsam od dołu do góry ciała – dzięki temu możesz poprawić prawidłowy przepływ krwi.
5. Tłuste balsamy, oleje, masła nakładaj na lekko wilgotną skórę – wtedy mogą szybciej się wchłonąć. Możesz też wykorzystać mgiełkę, hydrolat.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *