Szwecja jest nadal na liście najczęściej wybieranych krajów emigracji przez Polaków. Kiedy warto zdecydować się na emigrację do Szwecji? Sprawdzamy, jacy pracownicy są tam najczęściej poszukiwani i ile można zarobić na różnych stanowiskach.

Kto znajdzie pracę w Szwecji?

W Szwecji duże zapotrzebowanie na pracowników dotyczy zarówno specjalistów, jak i osób bez szczególnych kwalifikacji. Jaką pracę w Szwecji można dostać bez problemów?

Poszukiwani pracownicy w Szwecji:
– Pracownicy branży budowlanej, wykończeniowej i instalacyjnej – majster, murarz, monter, hydraulik, brukarz, cieśla, elektryk, spawacz,
– Operatorzy maszyn CNC,
– Pracownicy branży IT – programista,
– Pracownicy branży medycznej i opiekuńczej – pielęgniarka, lekarz, opiekun,
– Pracownicy branży transportowej – kierowca samochodu ciężarowego,
– Pracownicy niewykwalifikowani – pracownik magazynu, centrum logistycznego, pracownik do zbiorów, kelner, kasjer, sprzątacz.

Warto pamiętać o tym, że znacznym ułatwieniem w znalezieniu pracy będzie znajomość języka szwedzkiego lub angielskiego. W niektórych zawodach szwedzki jest konieczny. Dobrym pomysłem jest również własny biznes w Szwecji.

Wynagrodzenia w Szwecji – ile można zarobić?

Średnie wynagrodzenie miesięczne w Szwecji znajduje się na poziomie około 32 tys. koron szwedzkich, czyli wynosi ono około 14 tys. złotych brutto.

Ile wynoszą podatki w Szwecji?

Szwecja kojarzona jest bardzo często jako kraj z wysokimi obciążeniami podatkowymi. Rzeczywiście, są one wysokie, lecz infrastruktura oraz usługi publiczne w Szwecji również są na wysokim poziomie.

Podatki i składki w Szwecji zależne są głównie od osiąganych zarobków, ponieważ w kraju obowiązuje progresywna skala podatkowa. Pracownicy o niższych dochodach mogą liczyć na zwolnienie z podatku dochodowego.

Łatwiejsze podatki i rozliczenia w Szwecji możliwe są razem z polskojęzycznymi biurami rachunkowymi, które oferują pomoc dla osób prywatnych i przedsiębiorców.

Zatem, czy warto wyjechać do Szwecji? Kraj ten nadal jest bardzo atrakcyjnym kierunkiem emigracji, zwłaszcza wśród osób posiadających poszukiwane kwalifikacje.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *