Wielu mężczyzn doświadcza problemów z potencją i obniżeniem jakości swojego życia intymnego. Czy niezdrowa dieta może być przyczyną zaburzeń erekcji?

Co powoduje problemy z potencją?

Potencja, czyli zdolność do odbywania stosunków seksualnych, jest u mężczyzn regulowana przez szereg różnych czynników.

Główne przyczyny zaburzeń potencji u mężczyzn:

  • andropauza – obniżenie ilości testosteronu
  • zaburzenia hormonalne
  • schorzenia sercowo-naczyniowe
  • cukrzyca
  • używki
  • stres

Dieta może powodować impotencję

Jako że głównymi przyczynami problemów z potencją są dolegliwości układu krążeniowego i cukrzyca, pośrednio zależność dieta a potencja również ma bardzo duże znaczenie.

Nieprawidłowa dieta może spowodować pojawienie się zaburzeń potencji nawet u młodych mężczyzn. Dotyczy to w szczególności osób, w których menu dominują produkty jak czerwone mięso i tłuszcze zwierzęce, fast-foody, słodycze, alkohol.

Zdrowa dieta na potencję

Aby poprawić potencję, w pierwszej kolejności kluczowe jest przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki, która pozwoli na wskazanie możliwych przyczyn dolegliwości.

Leczenie zaburzeń potencji bazuje głównie na terapii pierwotnej przyczyny, a także może obejmować doraźne leczenie farmakologiczne, w tym inhibitory fosfodiesterazy typu 5 czyli środki na potencję.

Dodatkowo bardzo ważna jest właściwa dieta, która pozwoli na ogólną poprawę zdrowia. Dieta na potencję powinna bazować na dużej ilości warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych, chudym nabiale i mięsach, tłustych rybach, a także powinna zawierać dobre tłuszcze, orzechy, nasiona.

Similar Posts

1 Comment

  1. Nie sądziłem, że nieodpowiednia dieta może zaszkodzić mojej potencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *